Hráči San Jose slaví gól. Zleva: Brent Burns,  Ryan Clowe  a Martin Havlát.

Hráči San Jose slaví gól. Zleva: Brent Burns, Ryan Clowe a Martin Havlát. | foto: AP

Havlát s Eliášem bodovali ve vzájemném duelu, Detroit opět zvítězil

• 2
Potíže s ramenem oddálily premiérový start útočníka Martina Havláta až na v pořadí pátý zápas San Jose v nové sezoně. Český reprezentant prožil vítězný debut, když asistencí pomohl Sharks k výhře 4:3SN na ledě New Jersey. Za domácí se jednou trefil Patrik Eliáš. V dalším utkání si Detroit udržel neporazitelnost výhrou 5:2 nad Columbusem.

Hokejisté San Jose vstoupili do sezony výhrou 6:3 nad Phoenixem. V následných třech startech ovšem nezískali ani bod. Pro páteční představení na ledě New Jersey, do kterého zasáhl také uzdravený Martin Havlát, tak měli jasný cíl - konečně bodovat.

Devils do utkání nastoupili nažhaveni poté, co v předchozích pěti dnech nehráli ani jednou. Možná i díky tomu na startu druhé třetiny vedli už 2:0, když se prosadili Patrik Eliáš a Zach Parise. Ještě před druhým odchodem do kabin ale Sharks dokázali vyrovnat. Svůj jubilejní 1000. start v NHL ozdobil gólem Joe Thornton a přesnou dorážkou střely Havláta se prezentoval Ryane Clowe.

V třetím dějství Devils podruhé odskočili do vedení. I trefu Davida Clarksona však hosté umazali, když se v čase 59:27 prosadil Joe Pavelski. O majiteli druhého bodu tedy rozhodovaly až nájezdy, ve kterých za domácí skóroval jen Ilja Kovalčuk. Johana Hedberga naopak překonali Michal Handzuš a v utkání podruhé Clowe, načež výhru 4:3SN slavilo San Jose.

Detroit si proti Columbusu snadno udržel neporazitelnost

Nová sezona NHL zná již pouze poslední dva celky, na jejichž kontě v kolonce proher stále zůstává nula. Na Východě si drží vysoký standard i po šesti startech hokejisté Washingtonu a Západní konferenci kraluje Detroit.

Johan Franzen (vpravo) z Detroitu se řítí do útoku, Antoine Vermette z

V pátek absolvovali Red Wings svůj pátý duel, ve kterém na domácím ledě přivítali pro změnu nejslabší tým úvodu nového ročníku. Columbus se totiž krčí na dně NHL se ziskem jediného bodu a konfrontace se silným Detroitem na tom nic nezměnila. Dva body zůstaly v Joe Louis Aréně po výsledku 5:2, který zařídili zejména produktivní útočníci Johan Franzén (2+1) a Valtteri Filppula (1+3).

Blue Jackets, kterým chybí zraněný kanonýr Jeff Carter a suspendovaný bek James Wisniewski, v utkání navíc přišli o Radka Martínka, který odstoupil už v zahajovací třetině po srážce s Darrenem Helmem. Český útočník Václav Prospal byl se sedmi střeleckými pokusy nejaktivnějším hráčem hostí a do statistik si přispal jeden bod za asistenci.

Sobotka vymyslel vítěznou akci St. Louis

Svým druhým bodem sezony opět za asistenci v pátek Vladimír Sobotka vymyslel vítězný gól St. Louis v utkání proti Carolině. Bývalý forvard pražské Slavie ve 4. minutě prodloužení vybídl spoluhráče Matta D'Agostiniho k zakončení do odkryté části branky Cama Warda.

Hurricanes přitom v utkání i díky přihrávce Jiřího Tlustého průběžně vedli 2:0. Bluesmani ovšem dokázali zvrátit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. V řádné hrací době se o vyrovnání na 2:2 zasloužili Jason Arnott a kapitán David Backes.

New Jersey - San Jose 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky
: 14. Eliáš, 21. Parise z tr. střílení, 54. Clarkson - 37. a rozh. nájezd Clowe (na první Havlát), 36. J. Thornton, 60. Pavelski. Střely na branku: 19:41. Diváci: 14.319.

Anaheim - Dallas 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
40. Perry - 1. a 42. Eriksson, 8. Ribeiro. Střely na branku: 36:19. Diváci: 12.919.

St. Louis - Carolina 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky
: 26. Arnott, 37. Backes, 64. D'Agostini (Sobotka) - 7. Harrison (Tlustý), 22. B. Sutter. Střely na branku: 43:29. Diváci: 19.150.

Detroit - Columbus 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky
: 10. a 15. Franzén, 21. Dacjuk, 48. Lidström, 59. Filppula - 16. Brassard, 42. A. Johnson (Prospal). Střely na branku: 33:34. Diváci: 20.066.