Joffrey Lupul z Toronta překonává brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce. | foto: Reuters

Pavelec druhou výhru v řadě nevychytal. V nájezdech bylo lepší Toronto

• 8
V pondělí se hokejový brankář Ondřej Pavelec díky 28 zákrokům stal první hvězdou zápasu proti Pittsburghu, ve kterém Winnipeg vybojoval svou premiérovou výhru po návratu do NHL. O dva dny později byli Jets blízko dalšímu úspěchu, v samostatných nájezdech však Pavelce ze tří střelců překonali Joffrey Lupul s Mattem Frattinem a druhý bod tak zůstal v Torontu.

V jediném středečním zápase NHL vedli hokejisté Winnipegu na ledě Toronta po dvou třetinách už 3:1. Dvě přesilovky využili Tobias Enström s nováčkem Markem Scheifelem a třetí gól přidal Alex Burmistrov.

Nulu na kontě Ondřeje Pavelce v dané fázi střetnutí umazal pouze jediný střelec - Joffrey Lupul. Osmadvacetiletý Kanaďan však rozhodně neřekl své poslední slovo. Ve třetí třetině totiž ve spolupráci s produktivním Philem Kesselem poslali utkání do prodloužení a následných nájezdů, ve kterých pak Lupul opět skóroval.

Maple Leafs umazali dvougólovou ztrátu v 48. minutě během dvou navazujících přesilovek. Nejprve se prosadil Lupul a následně Kessel, jenž se sedmi góly a celkovými dvanácti body vede průběžnou tabulku střelců a produktivity NHL. V penaltovém rozstřelu pak sice Kessela jako jediného Pavelec vychytal, zmiňovaný Lupul a Matt Frattin ovšem zařídili vítězství Toronta 4:3SN.

Výsledek:

Toronto - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
12., 48. a rozhodující nájezd Lupul, 48. Kessel - 10. Enström. 23. Burmistrov, 28. Scheifele. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři góly z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 86,96 procenta. Střely na branku: 23:29. Diváci: 19 154.