Jaromír Jágr z Philadelphie v utkání proti Los Angeles

Jaromír Jágr z Philadelphie v utkání proti Los Angeles | foto: Profimedia.cz

Jágr má další asistenci, vítězná série Philadelphie ovšem skončila

• 24
V nabitém sobotním programu hokejové NHL, ve kterém bylo v akci hned 28 z celkových 30 týmů soutěže, se představila i Philadelphia. Jaromír Jágr si připsal asistenci na úvodním gólu, konečnou výhru 3:2 v prodloužení však po chytré rozehrávce bývalého kapitána Flyers Mikea Richardse slavilo Los Angeles.

Ve svém čtvrtém startu po návratu do NHL si Jaromír Jágr připsal třetí bod za další asistenci, když už ve 3. minutě během početní převahy skvělou přihrávkou našel volného Dannyho Brierea.

Přesilovky v duelu Philadelphie a Los Angeles hrály klíčovou roli i v dalším průběhu. Celkově se v nich totiž zrodily čtyři z pěti gólů. Hostujícím Kings zařídil obrat skóre z 0:1 na 2:1 dvěma zásahy z 12. a 53. minuty útočník Justin Williams.

O tom, že se diváci v aréně Wells Fargo Center dočkali prodloužení, však rozhodl gól obránce Matta Carlea. Ten v čase 53:29 potrestal vyloučení Mikea Richardse. Bývalý kapitán Flyers, jenž byl v létě překvapivě vyměněn do Los Angeles, ale ještě neřekl své poslední slovo.

V nastaveném čase totiž disponovali početní výhodou pro změnu hosté a právě Richards střílenou přihrávkou zařídil rozhodující branku pro beka Jacka Johnsona. Los Angeles si tak odvezlo výhru 3:2 po prodloužení a odsoudilo Philadelphii po třech navazujících triumfech k první porážce sezony.

Vokoun vychytal třetí výhru, Hamrlík je český rekordman

Také čtvrté představení Washingtonu v nové sezoně skončilo vítězstvím, když naposledy hokejisté z hlavního města USA zdolali Ottawu 2:1. Na všech dosavadních úspěších Capitals se podílel český gólman.

Zahajovací duel odchytal Michal Neuvirth. Rodák z Ústí nad Labem se však následně zranil a tak dostal už potřetí v řadě přednost zkušenější Tomáš Vokoun, jenž postupně vychytal výhry proti Tampě Bay, Pittsburghu a zmiňované Ottawě.

Vše podstatné v souboji Capitals se Senators se odehrálo už v zahajovací třetině. Domácí odskočili do dvougólového vedení zásluhou Nicklase Backströma a Marcuse Johanssona, přičemž kanadský celek těsně před odchodem do kabin korigoval stav trefou Petera Regina.

Následně již dominovali oba brankáři. Více práce než hostující Alex Auld měl přitom překvapivě Vokoun, jemuž statistici napočítali 33 úspěšných zásahů. Český gólman byl poté vyhlášen první hvězdou zápasu.

Po čtvrtečním vyrovnání Bobbyho Holíka během duelu s Pittsburghem se obránce Washingtonu Roman Hamrlík v sobotu osamostatnil na čele statistiky odehraných zápasů Čechů v NHL. Zlínský rodák má aktuálně na kontě 1315 startů.

Hejduk prodloužil spanilou jízdu Colorada

Už čtvrté venkovní vítězství v řadě si v sobotu připsali hokejisté Colorada. Výraznou měrou se o to zasloužil český útočník Milan Hejduk, jenž triumf Avalanche 6:5 po nájezdech z ledu Montrealu podpořil asistencí u vyrovnávajícího gólu na 5:5 a především rozdílovou penaltou.

Za Canadiens se v řádné hrací době prosadil mimo jiné i centr Tomáš Plekanec. V rozhodujících nájezdech ale na ruského brankáře Semjona Varlamova recept nenašel. To naopak neplatilo o Hejdukovi, který stejně jako Matt Duchene domácího Carey Priceho dokázal překonat.

Colorado tak po nevydařeném vstupu do sezony v podobě domácí porážky 0:3 s Detroitem následně přehrálo 1:0 obhájce Stanley Cupu z Bostonu, 3:2SN Columbus, 7:1 Ottawu a naposledy po dalším divokém skóre Montreal.

Vedle Washingtonu jsou v sezoně stoprocentní i hokejisté Detroitu, kteří zvítězili na ledě Minnesoty 3:2 v prodloužení. Red Wings v zápase i díky trefě Jiřího Hudlera smazali dvoubrankový deficit a dosáhli čtvrté výhry. Hudler bodoval ve všech utkáních, tentokrát tečí střely Jakuba Kindla vyrovnal na 2:2. V prodloužení pak v přesilové hře rozhodl o druhém bodu pro Detroit švédský hokejista Johan Franzén.

Ani v pátém utkání sezony se hokejisté Columbusu neradovali z výhry. Přitom na ledě Dallasu dvakrát vedli: poprvé po teči Václava Prospala, který se letos trefil už potřetí, a na startu druhé části po zásahu Alexandra Girouxe 2:1. Jenže v dalším průběhu už stříleli jenom Stars, kteří třemi góly otočili na 4:2.

Tavares řádil v derby

John Tavares z New York Islanders (vlevo) slaví gól v městském derby proti Rangers.

Bez vítězství jsou v soutěži ještě další dva týmy: Winnipeg, za nějž tentokrát nechytal Ondřej Pavelec, podlehl ve Phoenixu 1:4 a zaznamenal třetí prohru. New York Rangers si třetí porážku připsali v městském derby na ledě Islanders, kde domácím podlehli 2:4. Nezastavitelný byl zejména John Tavares, který byl u všech čtyř branek: tři vstřelil sám, na zbylý gól přihrál.

Tavares, jednička draftu 2009, zaznamenal čtyři body v druhém utkání za sebou. "Je krásné, že se mi teď daří tak bodovat. Tohle umím ze všeho nejlépe," prohlásil Tavares, který má v čele produktivity shodnou bilanci pěti branek a tří přihrávek jako Phil Kessel.

Třemi góly se v sobotu blýskl i další mladík Ryan Nugent-Hopkins. Jednička posledního draftu vsítila ve svém třetím startu v NHL hattrick, radost z něj mu ale zastínil konečný výsledek. Edmonton, který nastoupil bez zraněného Aleše Hemského, totiž prohrál doma s Vancouverem 3:4.

Toronto - Calgary 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
37. a 41. Kessel, 22. Lupul - 5. Glencross, 6. Hannan. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19 410.

Montreal - Colorado 5:6 po sam. nájezdech (1:1, 2:3, 2:1 - 0:0)
11. Pacioretty, 22. Plekanec, 36. Moen, 53. Gionta, 54. Desharnais
- 32. a 39. D. Jones, 5. Kobasew, 33. P. Stastny, 56. Quincey (Hejduk),
rozhodující sam. nájezd Hejduk.
Střely na branku: 43:30. Diváci: 21 273.

NY Islanders - NY Rangers 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
32., 44. a 60. Tavares, 13. Moulson - 27. Gáborík, 39. Prust. Střely na branku: 34:31. Diváci: 16 234.

Philadelphia - Los Angeles 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
3. Briere (Jágr), 54. Carle - 12. a 53. Justin Williams, 62. J. Johnson. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19 644.

Pittsburgh - Buffalo 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
23. J. Neal, 56. J. Staal - 10. Gerbe, 15. Adam, 49. Stafford.
Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 562.

Washington - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
9. Bäckström, 13. Johansson - 20. Regin. Brankář Tomáš Vokoun
odchytal za Washington celý zápas, inkasoval jeden gól ze 34 střel a
úspěšnost zásahů měl 97,06 procenta. Střely na branku: 26:34. Diváci:
18 506.

Phoenix - Winnipeg 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
10. a 35. Ekman-Larsson, 1. Langkow, 47. Ray Whitney (Hanzal) - 40. Ladd. Střely na branku: 34:19. Diváci: 17 132.

Florida - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
12. Jovanovski, 58. Versteeg, rozhodující nájezd Goc - 50. a 58. M.
Bergeron (na druhou Kubina). Střely na branku: 38:30. Diváci: 18 352.

Nashville - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
13. Wilson, 14. Smithson - 41. a rozhodující nájezd Kovalčuk
(Eliáš), 48. Clarkson. Střely na branku: 31:41. Diváci: 17 113.

Minnesota - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
20. Zanon, 21. Clutterbuck - 40. I. White, 44. Hudler (Kindl), 65. Franzén. Střely na branku: 14:41. Diváci: 17 104.

Dallas - Columbus 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
12. Morrow, 30. Eriksson, 42. Souray, 54. Ryder - 7. Prospal, 22. A. Giroux. Střely na branku: 33:15. Diváci: 8 305.

Chicago - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
17. Bickell, 23. P. Kane - 22. Kelly, 48. Horton, rozhodující sam.
nájezd Seguin. Střely na branku: 29:37. Diváci: 22 073.

Edmonton - Vancouver 3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
13., 20. a 37. Nugent-Hopkins - 9. a 48. Salo, 25. H. Sedin, 40. Burrows. Střely na branku: 30:26. Diváci: 16 839.

San Jose - St. Louis 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
19. Handzuš, 32. Burns - 3. D'Agostini, 45. Huskins, 50. Steen, 60.
Backes (Sobotka). Střely na branku: 36:20. Diváci: 17 562.