Philadelphia slaví vstřelený gól.

Philadelphia slaví vstřelený gól. | foto: Reuters

Jágr s Voráčkem bodovali a Philadelphia si udržela neporazitelnost

• 19
Třetí start v sezoně, třetí výhra. Hokejisté Philadelphie po úvodních dvou venkovních triumfech potvrdili své kvality i na domácím ledě, když zdolali silný Vancouver 5:4. Zasloužili se o to i Češi Jaromír Jágr (0+1) a Jakub Voráček (1+0). V dalším zápase se prosadil za Carolinu Tomáš Kaberle (0+1) proti svým bývalým spoluhráčům z Bostonu.

Po prvním utkání po třech letech v zámoří a prvním startu v letošní základní části NHL čekala ve středu Jaromíra Jágra třetí premiéra. Tentokrát v zápase na domácím ledě svého nového zaměstnavatele z Philadelphie.

I napotřetí evropský rekordman NHL uspěl. Flyers totiž k úvodním venkovním triumfům nad Bostonem 2:1 a New Jersey 3:0 přidali další výhru v poměru 5:4 nad silným Vancouverem. Jágr byl v první třetině na ledě u tří gólů svých barev a připsal si druhý bod sezony za asistenci, když se ve 13. minutě podílel na přesilovkové trefě Chrise Prongera.

Jaromír Jágr (vpravo) z Philadelphie před gólmanem Robertem Luongem z
Jaromír Jágr (vpravo) z Philadelphie v souboji s vancouverským Danem Hamhuisem.
JEDEN Z MÁLA. Jágrů na tričkách a dresech mezi fanoušky Philadelphie zatím noho

Celkově devětatřicetiletý útočník strávil na ledě jen necelých čtrnáct minut čistého hracího času a opět se mu tak snížila vytíženost v porovnání s prvním startem sezony (16:13 proti Bostonu, 14:11 proti New Jersey). Flyers v průběhu duelu vedli 3:1 a po trefě Jakuba Voráčka z 39. minuty pro změnu 4:2, hosté ale mocně dotahovali.

Výraznou měrou se o to zasloužila elitní formace bratrů Sedinových. Gólově se prosadili jak Daniel, tak Henrik. Kvalitu posledních dvou vítězů Art Ross Trophy si dokonale prověřil i Jágr, po jehož ztrátě puku v obranném pásmu se v 37. minutě okamžitě prosadil Henrik Sedin. Rozhodující akci střetnutí však předvedl v čase 44:40 domácí bek Andrej Meszároš, jenž gólem na finálních 5:4 udržel Philadelphii neporazitelnost.

Prospal opět bodoval, výhru ale slavil Hejduk s Hejdou

Z úvodních čtyř startů v dresu Columbusu si český útočník Václav Prospal připsal už shodné čtyři body (2+2), na první výhru ovšem stále čeká. Naposledy se jeho Blue Jackets představili v domácím duelu proti Coloradu, které si odvezlo vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Václav Prospal z Columbusu v šanci před brankářem Semjonem Varlamovem z

Columbus na startu třetí třetiny poslal do vedení 2:1 obránce Radek Martínek, jemuž asistovali zmiňovaný Prospal a Rick Nash. Avalanche se ale udrželi ve hře díky vyrovnání nováčka Gabriela Landeskoga z času 59:19. Asistence na důležité trefě přibyla i na konto zadáka Jana Hejdy.

Za stavu 2:2 došlo až na nájezdy. Za domácí se na Semjona Varlamova rozjeli postupně všichni hráči první formace. Z tria Prospal, Nash a Jeff Carter nicméně uspěl jen druhý jmenovaný kapitán klubu. Za Colorado naopak proti Steveu Masonovi skórovali český veterán Milan Hejduk a Matt Duchene, jehož pokus byl rozdílovým.

Kaberle s Tlustým bodovali proti oslabenému Bostonu

Tomáš Kaberle z Caroliny (vpravo) se přijíždí ke spoluhráčům radovat z gólu v

Takto si úvod nové sezony obhájci Stanley Cupu z Bostonu rozhodně nepředstavovali. Vinou zranění během předzápasového tréninku ztratili produktivního Davida Krejčího a ve středu na ledě Caroliny padli potřetí ze čtyř dosavadních startů.

Proti Hurricanes neuspěli těsně 2:3, když rozdílovou trefu vsítil v 54. minutě po ztrátě puku Bruins v obranném pásmu český útočník Jiří Tlustý. Za domácí se prosadil i bek Tomáš Kaberle, jenž v létě zamířil do Caroliny právě z Bostonu. Proti svým bývalým spoluhráčům, se kterými slavil zisk stříbrného poháru, si připsal asistenci u první trefy z hole finského zadáka Joni Pitkänena.

Columbus - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
23. Nash, 42. Martínek (Prospal) - 14. Galiardi, 60. Landeskog (Hejda), rozh. nájezd Duchene. Střely na branku: 33:32. Diváci: 8 986.

Carolina - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
21. Pitkänen (T. Kaberle), 44. Stewart, 54. Tlustý - 45. Seguin, 57. Marchand. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16 483.

Philadelphia - Vancouver 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
8. Giroux, 13. Pronger (Jágr), 18. Van Riemsdyk, 29. Voráček, 45. Meszároš - 17. Samuelsson, 27. H. Sedin, 36. Higgins, 44. D. Sedin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19 632.