SOUBOJ O MÍČ. V akci jsou český fotbalista Daniel Pudil (v červeném) a

SOUBOJ O MÍČ. V akci jsou český fotbalista Daniel Pudil (v červeném) a španělský reprezentant Sergio Ramos. | foto: Reuters

Hrajte fotbal. Jak asi, když nám nepůjčí míč? Češi prožili frustraci

• 41
Jako když si chcete zaplavat ve vypuštěném rybníku. Jak mohli čeští reprezentanti v páteční kvalifikaci proti Španělům (0:2) hrát fotbal, když se nedostali k míči? "Bylo to deprimující," přiznal pravý obránce Theodor Gebre Selassie.

Poměr držení míče byl 25:75 ve prospěch hostů. "Když pořád běháte bez míče, asi těžko něco vymyslíte," ulevil si záložník Petr Jiráček.

"Nedostali jsme se do hry, protože jsme se nedostali k míči," konstatoval trenér Michal Bílek.

Utkání Česko versus Španělsko ve videoreportáži

Španělé s lehkostí kontrovali míč, který jim od nohy neodskakoval. Brilantně ho zpracovávali, podrželi, přesně si přihráli. A Češi, to byl pravý opak. Především v prvním poločase to pro českého fanouška musel být pohled k pláči.

"Když hrajete bez míče, je to to nejhorší, co vás na hřišti může potkat. Radši bych hlídal jakéhokoli rychlého hráče, který by mě proháněl," poznamenal Gebre Selassie.

RADOST. Střelec druhého španělského gólu Xabi Alonso v obležení gratulantů....

... BÍDA. To Milan Baroš často schovával tvář do dlaně a fanoušků slyšel: "Baroš ven!"

Češi měli výkop, po pěti vteřinách o míč přišli a pak se dlouhé minuty jen dívali, jak si ho soupeři předávají. Do chvíle, než po pěti minutách inkasovali.

"Španělé se brání hodně složitě. Udělali jsme dvě chyby, dostali jsme dva góly. Zápas kontrolovali od začátku do konce," podotkl stoper Roman Hubník.

"Všichni Španělé hráli výborně," uznale říkal Gebre Selassie.

Utkání kontrolovali, tedy Čechům takřka nepůjčovali míč. "To nepůjčují nikomu. Když hráli nedávno s Argentinou, tak držení míče bylo stejné jako s námi. Rozdíl byl v tom, že Argentinci se čtyřikrát dostali k brance, dali čtyři góly a vyhráli," prohlásil brankář Petr Čech.

Češi podlehli 0:2 a v případě sobotní skotské výhry v Lichtenštejnsku klesnou na třetí příčku ve skupině. Před úterním závěrečným duelem v Litvě tak nebudou mít účast v baráži, kterou zaručuje právě druhá příčka, ve vlastních rukách. Skotové však hrají ve Španělsku, které ještě neztratilo ani bod.