Milan Michálek sleduje střelu, kterou nedokázali zastavit ani obránce Detroitu

Milan Michálek sleduje střelu, kterou nedokázali zastavit ani obránce Detroitu Ian White, ani brankář Jimmy Howard. | foto: Reuters

Michálkovy góly k výhře Ottawy nestačily, dva zápasy hostila Evropa

• 7
Hokejový útočník Milan Michálek vstřelil dva góly v pátečním utkání NHL na ledě Detroitu, jeho Ottawa však prohrála 3:5. Vítězný gól domácích si připsal Jiří Hudler, který v 31. minutě zvyšoval už na 4:0. Dva zápasy hostila i Evropa, když v Helsinkách zvítězilo Buffalo a ve Stockholmu uspělo Los Angeles.

Hned čtyři čeští hokejisté se prosadili v souboji Detroitu s Ottawou.

Centr Detroitu Red Wings Jiří Hudler střílí branku gólmanovi Ottawy. Craig

Favorizovaný Detroit si v domácí Joe Louis Areně vypracoval náskok 5:0, když se mimo jiné prosadili i Jiří Hudler (1+0) a Jakub Kindl (0+1). Senators prolomili neprůstřelnost brankáře Jimmy Howarda až v třetí třetině. Alespoň zkorigovat skóre dokázali Milan Michálek a Filip Kuba.

Prvně jmenovaný útočník zakončil dvě akce centra Jasona Spezzy. Nejprve v 46. minutě ze hry 5 na 5 a o tři minuty později pro změnu během z přesilovky. Poslední slovo utkání si vzal obránce Kuba, jenž rovněž zužitkoval početní převahu Ottawy. Na majiteli dvou bodů to už ovšem nic nezměnilo.

Detroit před svými fanoušky vstoupil do sezony výhrou 5:3. Podívejte se na klíčové momenty duelu:

Prospal se skvěle uvedl za Columbus

Gólem a asistencí se uvedl při své premiéře v dresu Columbusu útočník Václav Prospal, který do týmu Blue Jackets přesídlil v létě z New Yorku Rangers. Na úspěch jeho nového mužstva to ale nestačilo, Columbus na domácím ledě podlehl Nashvillu 2:3. Odchovanec jihočeského hokeje nastupoval v elitním útoku s Jeffem Carterem a Rickem Nashem.

Vanek byl u tří gólů Buffala

Skvělý vstup do sezony prožili hokejisté Buffala. V helsinské Hartwall Areně si se činil především Thomas Vanek. Rakouský forvard zaznamenal dva góly a ještě přihrál na trefu nově jmenovaného kapitána klubu Jasona Pominvillea.

NÁSILÍ NA EXPORT. Co je zámořský hokej, se finskému publiku v zápase NHL

Čtvrtým střelcem Sabres byl Ville Leino. Urostlý Fin, jenž v minulém ročníku nastupoval za Philadelphii, potěšil domácí publikum a zažil tak bodově úspěšný debut v novém dresu stejně jako bek Christian Ehrhoff (0+1). Brankář vítězů Ryan Miller pochytal 29 ran Ducks, včetně dvou pokusů z hole nejlepšího střelce loňské sezony Corey Perryho.

Los Angeles nakonec přetlačilo Rangers

Ve Stockholmu byli po většinu zápasu o něco lepším celkem zástupci Los Angeles. Z výhry nad Rangers se však nakonec radovali až po prodloužení. V jeho poslední minutě využil početní převahu bek Jack Johnson a stanovil tak skóre na 3:2.

TADY JSEM DOMA JÁ. Brankář Henrik Lundqvist přivedl newyorské Rangers na

V řádné hrací době otevřel brankový výčet Anže Kopitar. Skvěle chytající Henrik Lundqvist ale následně likvidoval jednu šanci Kings za druhou a udeřilo naopak na druhé straně, když góly z 16. a 51. minuty New York otočil vývoj. Trefili se kapitán Ryan Callahan a Marián Gáborík. Do prodloužení utkání poslal novic v dresu LA Mike Richards, jenž si v 56. minutě skvěle nabruslil na střílenou přihrávku Brada Richardsona.

Carolina - Tampa Bay 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
9. Skinner - 26. St. Louis, 38. Lecavalier, 53. Downie, 53. Hall, 57. Malone. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.680.

Detroit - Ottawa 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
17. Bertuzzi (Kindl), 22. Lidström, 30. Emmerton, 31. Hudler, 44.
I. White - 46. a 49. M. Michálek, 59. Kuba. Střely na branku: 39:32. Diváci: 20.066.

Dallas - Chicago 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
21. Goligoski, 37. Benn - 60. Leddy. Střely na branku: 33:38. Diváci: 15.285.

Columbus - Nashville 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 35. Prospal
, 51. Nash (Prospal) - 26. R. Sutter, 36. C. Smith, 41. Halischuk. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.247.

Stockholm: Los Angeles - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
11. Kopitar, 56. M. Richards, 65. Johnson - 16. Callahan, 51. Gáborík. Střely na branku: 30:26. Diváci: 13.800.

Helsinky: Buffalo - Anaheim 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
5. a 32. Vanek, 9. Leino, 26. Pominville - 25. Guenin. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.349.