ORANŽOVÁ RADOST. Jakub Voráček (uprostřed) slaví se spoluhráči z Philadelphie

ORANŽOVÁ RADOST. Jakub Voráček (uprostřed) slaví se spoluhráči z Philadelphie Mattem Readem (vlevo) a Braydenem Schennem gól do sítě newyorských Rangers. | foto: AP

Skvělý Jágr se blýskl třemi body. Pavelec s Neuvirthem vychytali výhry

• 148
Nestárnoucí útočník Jaromír Jágr si ve svém druhém startu v přípravě na hokejovou NHL připsal tři body (2+1), a zařídil tak výhru Philadelphie 5:3 nad Rangers. Dařilo se i brankářům Ondřeji Pavelcovi a Michalu Neuvirthovi, kteří pouze jednou inkasovali a uhájili výhry.

V prvním startu za Philadelphii Jágr zaznamenal vítězný gól a asistenci na ledě detroitské Joe Louis Areny. Napodruhé se ještě zlepšil, když pro změnu v premiéře před domácím publikem přidal k dané bilanci ještě jeden gól navrch. Výsledkem bylo vítězství 5:3 nad jeho předchozím týmem NHL - New York Rangers.

Kladenský odchovanec se střelecky prosadil v přesilových hrách. Nejprve v 10. minutě ranou z pravého kruhu vyrovnal průběžné skóre na 1:1 a na startu prostřední dvacetiminutovky poslal Flyers poprvé do vedení. Tentokrát jej vybídl k zakončení z prostoru mezi kruhy Danny Briere.

NE JÁ, ALE PUK! Harry Zolnierczyk z Philadelphie napíná všechny svaly, aby

V utkání plném šarvátek pak oba týmy využily ještě další přesilovky, Rangers dokonce dvakrát. I díky asistenci druhého Kladeňáka v domácím dresu Jakuba Voráčka se tak podruhé odcházelo do kabin za stavu 3:3.

Philadelphia rozhodla o své výhře až ve třetí třetině. V čase 46:35 počtvrté pokořil Henrika Lundqvista bek Braydon Coburn za asistencí Claudea Girouxe a produktivního Jágra, který má po dvou startech v přípravě na kontě pět kanadských bodů (3+2). Poslední slovo zápasu si vzal v 60. minutě gólem na 5:3 útočník Wayne Simmonds.

Jen pár hodin před utkáním vedení NHL oficiálně potvrdilo, že se oba celky střetnou v novoročním zápase pod širým nebem. Stane se tak 2. ledna 2012 na baseballovém stadionu týmu Philadelphia Phillies, do jehož hlediště se vejde přes 43 tisíc diváků.

Pro Rangers byl pondělní duel s Philadelphií poslední přípravou na zámořském ledě, po které hned nasedli do letadla a vystoupí až v Praze. Ve čtvrtek se totiž střetnou se Spartou a následně poměří své síly i se švédskou Frölundou, slovenským Slovanem a švýcarským Zugem. Vrcholem jejich evropského turné budou ostré zápasy základní části ve Stockholmu proti Los Angeles a Anaheimu.

Pavelec s Neuvirthem vychytali výhry

JDI MI Z CESTY. Jared Cowen z Ottawy se za pukem žene tak urputně, až Troye

Na ledě týmu AHL St. John's IceCaps se v pondělí utkaly kanadské celky Winnipegu a Ottawy. Domácí prostředí svého farmářského týmu využili Jets k výhře 3:1, když se prosadili Mark Scheifele, Troy Bodie a Ben Maxwell. Brankáře vítězů Ondřeje Pavelce, jenž pochytal 24 puků, od čistého konta dělila pouze využitá přesilovka Senators z 46. minuty v podání mladíka Mika Zibanejada.

NOHAMA VZHŮRU. Ne úplně komfortně se zrovna cítí Andrew Joudrey z Columbusu,

Hokejisté Washingtonu, za které si jednu asistenci připsal i bek Roman Hamrlík, si poradili v domácí aréně Verizon Center 3:1 s Columbusem. Dvaadvaceti zákroky k tomu přispěl gólman Michal Neuvirth, za jehož záda prošel jen jediný puk. Korekci skóre totiž v dresu hostujících Blue Jackets zařídil v 53. minutě zkušený útočník Václav Prospal.

Montreal pokračuje ve slabých výkonech

TO UŽ SE MĚ NETÝKÁ. Brankář Carey Price dělal, co mohl, ale v konci zápasu

Montreal absolvoval už svůj šestý přípravný zápas, přesto má v kolonce výher zapsánu stále jen jednu - 4:3 po samostatných nájezdech nad Ottawou. Naposledy Canadiens nezvládli dvojutkání s aktuálním vítězem Stanley Cupu z Bostonu. V neděli padli vysoko 3:7 a o den později pro změnu 1:2.

Ottawa - Winnipeg 1:3 (hostující brankář Pavelec kryl 24 střel a jednou inkasoval)
Philadelphia - Rangers 5:3 (za domácí Jágr 2+1, Voráček 0+1)
Washington - Columbus 3:1 (brankář Neuvirth kryl 22 střel a jednou inkasoval, Hamrlík 0+1 - Prospal 1+0)
Montreal - Boston 1:2