POZOR MÍČ. Tomáš Pilík z Příbrami (vlevo) a Marek Hanousek z Dukly sledují

POZOR MÍČ. Tomáš Pilík z Příbrami (vlevo) a Marek Hanousek z Dukly sledují objekt svého zájmu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Dukla - Příbram 2:1, před debaklem zachránil hosty brankář Hruška

• 9
Fotbalisté Dukly dotáhli úvodní zápas 8. prvoligového kola s Příbramí k zaslouženému vítězství 2:1. A kdyby využili jen polovinu dalších šancí, odjeli by hosté s debaklem. O góly vítězů se postarali Vorel a Hanousek, za hosty skóroval Wágner.

Domácí tak Příbrami alespoň částečně oplatili dvě druholigové porážky z ročníku 2007/08. Tehdy Dukla dvakrát prohrála 1:2.

Nebýt vynikajícího výkonu příbramského gólmana Hrušky, skončil by pro hosty zápas debaklem. Příbram hrála od 27. minuty bez vyloučeného Ricky, který viděl červenou kartu za stažení unikajícího Lietavy.

"Vypadalo to, že jsme ještě někde v Mníšku, zatímco domácí už hráli. Paradoxně jsme se probrali až po vyloučení. Potom jsme nechtěli zápas zabalit, což se povedlo a dohráli jsme to se ctí. Za tu první půlhodinu se ale zlobím," uvedl po zápase příbramský trenér David Vavruška.

Utkání Dukla Praha versus Příbram ve videoreportáži

Domácí do zápasu vstoupili mnohem aktivněji než soupeř, měli míč v držení častěji a jejich tříčlenná záloha chytrými kombinacemi čtyřčlennou středovou řadu Příbrami přehrávala.

Odvážné útočné pojetí Dukly slavilo po čtvrthodině úspěch. Krátce poté, co po souboji s Gedeonem opustil hřiště na nosítkách Hejda, zahrávali domácí přímý kop a z nadýchaného obloučku Malého se hlavou prosadil Vorel.

Dukla, či Příbram?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

A kdyby za chvíli neselhal ve stoprocentní šanci Pázler, mohli domácí přidat další branku.

Hosté byli dál v defenzivě, jejich svěží fotbal z minulých zápasů byl ten tam. Marešova nepřesná střela z úhlu na tom nic nezměnila.

Hodně domácích akcí táhl na pravé straně operující Berger, vracel se pro míče, unikal, obcházel soupeře a přesně centroval.

Druhá pohroma přišla na Příbramské s končící půlhodinou. Střídající Ricka prohrál před šestnáctkou souboj s domácím Lietavou, a než stačil útočník Dukly nasadit k sólu, Ricka ho stáhl. Viděl červenou kartu a po dvanáctiminutovém pobytu na hřišti se musel jít sprchovat.

STŘELEC. Tomáš Wágner z Příbrami se raduje z gólu v utkání proti Dukle.

STANDARDNÍ SITUACE. Fotbalisté Příbrami čelí jedné z šancí Dukly.

Domácí jako by početní převaha nakrátko ukolébala, hosté podnikli několik nebezpečných výpadů a ten ve 39. minutě jim vyšel. Akci vedenou po pravé straně a centru před domácí branku zakončoval pohodlně zblízka Wágner.

Dukla odpověděla dalšími pohlednými kombinacemi, na jejichž koncích bylo několik šancí, ale v koncovce měla smůlu. Nejdřív těsně minul Lietava a minutu před půlí Malý nastřelil břevno.

Do druhého poločasu domácí vtrhli jak uragán a po třech minutách vedli. To když si Hanousek parádně zpracoval centr z levé strany a tvrdou střelou zavěsil.

Hosté po přestávce spoléhali hlavně na brejky, zatímco Dukla do soupeře soustředěně bušila. Domácí podstatně zpřesnili koncovku, ale radost jim kazil vynikající příbramský gólman Hruška. Jak ekvilibristicky vyškrábl přesnou hlavičku Lietavy, to se jen tak nevidí.

Hruška exceloval až do konce a jeho zákroky i nádherné akce domácích provázel téměř nepřetržitě aplaus.

Nutno však zmínit, že příbramský Šlapák po zmatcích v domácí šestnáctce nastřelil čtvrt hodiny před koncem tyč.

"Musím přiznat, že v tu chvíli jsme měli štěstí," řekl dukelský kouč Luboš Kozel. "Na druhou stranu jsme si za tu velkou převahu vítězství zasloužili, protože jsme měli hodně dalších brankových příležitostí."