Sparťanský útočník Léonard Kweuke se probíjí ostravskou obranou.

Sparťanský útočník Léonard Kweuke se probíjí ostravskou obranou. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Sparta 0:2, Letenští pokračují na vítězné vlně

• 309
Fotbalisté Sparty zůstávají v první lize stoprocentní i po sedmém kole. V Ostravě, na stadionu velkého rivala, vyhráli 2:0. O góly se postarali Grajciar a Kweuke. Letenští tak v tomto ročníku neznají nic jiného než samá vítězství.

Utkání Ostrava versus Sparta ve videoreportáži

Jednoduché to ale Sparta neměla, přestože celý druhý poločas hrála proti oslabenému soupeři. Ostrava totiž i bez vyloučeného Svěrkoše dokázala několikrát nebezpečně zahrozit.

Předsevzetí o hře bez zbytečných chyb Ostravě dlouho nevydrželo. Už ve třetí minutě Grajciar odzbrojil Svěrkoše, Pietrzkiewicz ještě pohotovým výběhem zmařil jasnou šanci Kweukeho, ale Grajciar dal přesnou dorážkou hostům rychlé vedení.

Kombinační a fotbalová dominance Sparty byla v první dvacetiminutovce zřetelná, domácí se ji snažili eliminovat maximální bojovností a agresivitou. I s tím si však hosté věděli rady a střed hřiště prostupovali akcemi na jeden dotek.

Podruhé Grajciar zahrozil ze standardní situace, jeho technický pokus z hranice šestnáctky se snesl těsně vedle levé tyče.

Velkým nasazením Ostrava časem tlak soupeře zmírnila. Po nejistém Švengrově zásahu Vomáčka v pádu přes hlavu dokonce usiloval o vyrovnání, ale gólman Pražanů své zaváhání napravil a téměř z brankové čáry míč vyrazil.

Na kluzkém terénu přibývalo kontaktů, ostřejších soubojů i nervozity.

Sparta před přestávkou mohla přidat ještě druhý gól, pokus hlavičkujícího Jarošíka však po nepřehledné skrumáži v ostravském vápně zamířil přímo do rukou Pietrzkiewicze.

Záhy poté už měla Ostrava výrazně větší problém; rozhodčí Jech ukázal Svěrkošovi druhou žlutou kartu za to, že se proti Hušbauerovi ohnal loktem, když kolem něho probíhal.

Ani v oslabení se však poslední tým ligy nepoddal. Hosté měli územní převahu, jenže možnost měla Ostrava. Ferenčík se v 50. minutě po levé straně probil až před Švengra, ale z úhlu křížným obstřelem minul cíl.

Ostrava i proti přesile překvapivě skoro až do konce bojovala o remízu, pár brejků však nedotáhla do konce.

Sedm minut před koncem nastřelil Matějovský břevno a vítězství favorita zpečetil o chvíli později Kweuke. Po pasu za obranu obehrál brankáře a do prázdné branky zaznamenal svůj pátý gól v ročníku.