RADOST A SMUTEK. Zatímco hráči St. Etienne slaví, David Rozehnal z Lille po

RADOST A SMUTEK. Zatímco hráči St. Etienne slaví, David Rozehnal z Lille po inkasované brance smutně klopí oči. | foto: Reuters

Montpellier drží vedení, Lille vyhrálo i přes Rozehnalův vlastní gól

• 1
Překvapení francouzské ligy Montpellier zůstává po výhře nad Nice v čele tabulky. Český obránce David Rozehnal si připsal vlastní gól, ale jeho Lille to nakonec o výhru nad St. Etienne nepřipravilo. Do čela tabulky se v 5. kole dostali díky vítězství v Dijonu fotbalisté Lyonu. V dresu Lille se představila nová posila Joe Cole.

Rozehnalův vlastní gól se zrodil po střele záložníka Lemoina, kterou český bek usměrnil do sítě Lille v 8. minutě. Jeho mužstvu však pomohlo vyloučení domácího Neryho deset minut před přestávkou.

Lille poté ovládlo dění na hřišti a vyrovnalo díky slalomu své hvězdy Edena Hazarda. Ten ovšem nebyl se soupeřem hotov a v 73. minutě vstřelil navíc vítězný gól.

Mezitím se na hřiště dostal také anglický reprezentant Cole, jenž přišel do Lille na hostování z Liverpoolu. Čtyři minuty před kocem se Cole prosmýkl mezi několika protihráči a naservíroval Braniakovi přihrávku na závěrečných 3:1.

Vlastní gól Davida Rozehnala v úvodu sestřihu:

"Od chvíle, kdy jsem přišel na trénink, jsem tu šťastný," usmíval se po utkání zkušený záložník a prozradil, že mu vyhovuje hra s Hazardem. "Je to hodně výjimečný hráč, těším se na naši spolupráci," řekl Cole.

Stejně bodů jako Lille má také Paris Saint-Germain, který porazil Brest 1:0. Premiérový gól ve francouzské lize vstřelil Argentinec Javier Pastore, za něhož pařížský tým zaplatil v létě Palermu 42 milionů eur (více než miliardu korun).

Jedinou brankou utkání v Nice se o vítězství Montpellier zasloužil čtvrt hodiny před koncem střídající Senegalec Souleymane Camara, který do Montpellieru zamířil před třemi lety právě z Nice.

Nováček z Dijonu chtěl obrat o body slavný Lyon, ale plán mu nevyšel. Corgnet sice dokázal odpovědět na gól Gonalonse, jenže o vítězství favorita 2:1 rozhodl ve druhém poločase francouzský reprezentant Gomis.

Pokračuje trápení Marseille, které zažívá hodně nepovedený vstup do sezony. Tentokrát doma podlehl Rennes 0:1, v tomto ročníku už dvakrát prohrál a třikrát remizoval a nachází se u dna tabulky.

Výsledky 5. kola:
Ajaccio - Valenciennes 3:1
(47. a 54. Sammaritano, 58. Ilan - 36 Danic), Bordeaux - Evian 0:0, Caen - Toulouse 0:1 (90.+2 Capoue), Dijon - Lyon 1:2 (43. Corgnet - 7. Gonalons, 53. Gomis), Sochaux - Lorient 1:1 (40. Butin - 88. Emeghara), St. Etienne - Lille 1:3 (8. vlastní Rozehnal - 55. a 73. Hazard, 86. Obraniak), Marseille - Rennes 0:1 (76. Kembo-Ekoko), Montpellier - Nice 1:0 (75. Camara), Nancy - Auxerre 0:0, Paris St. Germain - Brest 1:0 (68. Pastore).