HLAVIČKOVÝ SOUBOJ. Jiří Štajner z Liberce (vpředu) svádí hlavičkový souboj,

HLAVIČKOVÝ SOUBOJ. Jiří Štajner z Liberce (vpředu) svádí hlavičkový souboj, přestože mezi excelentní hlavičkáře nikdy nepatřil. | foto: ČTK

Mladá Boleslav - Liberec 1:4, Kulič a spol. přišli o neporazitelnost

• 15
Fotbalisté Mladé Boleslavi přišli v 6. kole o ligovou neporazitelnost. Připravil je o ni Liberec, který zvítězil na boleslavském stadionu 4:1 a posunul se v tabulce na druhé místo.

Co se týče skóre, hosté nepustili soupeře ke slovu. Do poločasu vedli díky trefám Poláka a Šurala. Gól Kuliče z úvodu druhé půle je nezaskočil, naopak dvě minuty nato reagoval gólem Štajner, který završil na 4:1 devět minut před koncem.

Domácí dohrávali bez vyloučeného Kuliče.

"Jsme moc šťastní. Předvedli jsme tady hodně kvalitní výkon, na půdě silné Boleslavi jsme vstřelili čtyři branky a ještě jsme další šance neproměnili. Musím klukům poděkovat, odvedli výbornou práci," pochvaloval si liberecký kouč Jaroslav Šilhavý.

Boleslav zatím dostala v předešlých pěti kolech jen dvě branky a v žádném utkání neinkasovala více než jednou, ale tentokrát musel gólman Miller už během první půle dvakrát lovit míč ze sítě.

Utkání Mladá Boleslav versus Liberec ve videoreportáži

Liberec začal mnohem lépe a svou aktivitu zúročil po devatenácti minutách. Při rohovém kopu Kúdela, který dnes nastoupil ke 100. ligovému duelu, neuhlídal Poláka a ten si hlavičkou připsal v 78. zápase nejvyšší soutěže první trefu.

Domácí ztráceli míč, nedařila se jim kombinace a za celý úvodní poločas ani jednou výrazněji neohrozili Bičíka. Slovan s přehledem kontroloval hru a těsně před ochodem do kabin podruhé ztrestal nedůraz v boleslavské obraně.

Breznaník vysunul Šurala a Miller podruhé inkasoval.

Mdlý výkon domácích pomohl po přestávce rozhýbat střídající mladík Zahustel. Středočeši zvýšili obrátky a brzy se dočkali kontaktního gólu.

Chramosta ve 49. minutě uvolnil Kuliče a ten sám před brankou zkušeně obstřelil Bičíka. Odpověď hostů byla blesková: Štajner už za dvě minuty zahrával přímý kop kousek za vápnem a chytrým pokusem zaskočil Millera.

Boleslav, či Liberec?

Pokud fandíte jednomu z týmů, podpořte ho ve sčítání fanoušků.

Pošesté z posledních sedmi vzájemných utkání tak padly aspoň čtyři góly a brzy mohly oba týmy přidat další zásah. Kúdela ale po závaru pálil vysoko nad a mezi tyče se nevešla ani střela jeho spoluhráče Chramosty. Na opačné straně pak Rabušicovu šanci zlikvidoval Miller.

Naději na vyrovnání sebral Boleslavi v 75. minutě Kulič, který po ostrém zákroku na Breznaníka viděl červenou kartu. Chvíli poté Blažek přiťukl Štajnerovi a ten svým druhým gólem v utkání uzavřel skóre. Liberec dal ve čtyřech venkovních zápasech této sezony už dvanáct branek.

"Podle mého názoru jsme sehráli velice tristní první poločas, z naší strany to byl velice slabý výkon, kterému nerozumím. Vůbec jsme nehráli, co jsme si řekli. Chtěli jsme být v domácím prostředí aktivní, agresivní a důrazní, v tom všem nás Liberec předčil. Tam je ta příčina porážky," uvedl boleslavský trenér Miroslav Koubek.