AČ OBRÁNCE, TENTOKRÁT STŘELEC. Michal Kadlec dal v přípravném utkání proti

AČ OBRÁNCE, TENTOKRÁT STŘELEC. Michal Kadlec dal v přípravném utkání proti Ukrajině dva góly, oba stihl v úvodní čtvrthodině zápasu. Nejdřív z penalty, pak po rohu. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Lepší vstup do sezony jsem nezažil, usmíval se sváteční střelec Kadlec

• 13
Dva zápasy, tři góly. Michal Kadlec byl ve dvojzápase se Skotskem (2:2) a Ukrajinou (4:0) střelcem fotbalové reprezentace. I když je třeba dodat, že dvakrát skóroval z penalty. "Je to asi můj nejlepší vstup do sezony, začal jsem to náramně," usmíval se spokojeně šestadvacetiletý obránce.

Oba góly hráče Leverkusenu proti Ukrajině přišly velice záhy. Ve čtvrté minutě proměnil pokutový kop za faul na Rezka a osm minut nato usměrnil do sítě hlavou Pudilův centr z rohu.

Ano, česká reprezentace těžila z gólů obránce. Kadlec však nenastoupil na svém tradičním postu na levém kraji obrany, ale šéfoval defenzivě jakožto stoper.

Čím to je, že jste se v poslední době tak rozstřílel?
To nevím, jestli jsem se rozstřílel. Byly to dvě penalty a jedna dobře kopnutá standardka od Daniela Pudila. Jsem za to samozřejmě rád, tuto sezonu jsem začal náramně. Už je tam z mé strany všechno - góly, žluté karty, červené karty... Je to asi nejlepší vstup do sezony, jaký jsem zažil. Dosáhl jsem toho i díky týmu, který proti Ukrajině šlapal. Nebylo to lehké. Pro nás není důležité, kdo ty góly dává, hlavně že jsme po dlouhé době vyhráli. Myslím si, že se nám ten zápas jakžtakž vyvedl, samozřejmě vždycky můžeme hrát líp, ale s tím výsledkem i s naší hrou bez některých opor můžeme být spokojeni.

V čem je příčina toho, že jste Ukrajincům nadělili tolik gólů?
Těžko říct. Samozřejmě když v desáté minutě prohráváte 0:2, tak se hraje těžko. Ukrajinci sem přijeli určitě v trochu obměněném mužstvu, protože se připravují na mistrovství Evropy, ale tím nesmíme snižovat náš výkon, který byl dobrý, a chtěli bychom ho zopakovat v dalších zápasech. I když se Španělskem to bude samozřejmě úplně jiný zápas.

Utkání Česko versus Ukrajina ve videoreportáži

Hlavní bylo utkání ve Skotsku. Bylo těžké hledat motivaci pro přátelský zápas?
Nebylo, pořád je to český nároďák, to nejvyšší, co můžete hrát, takže si podle mě každý zápas musíte užít, a když jste v základní sestavě, tak si toho musíte vážit a podat maximální výkon. Myslím, že to proti Ukrajině všichni udělali.

Co říkáte na výkony náhradníků?
Střídající hráči do toho šli naplno a rvali se, tak by to mělo vypadat. Plzeňští mají formu, klub získal historický titul a postoupil do Ligy mistrů. Jinak Pekhart si vedl dobře ve středu hřiště, v prvním poločase nás tam možná trochu přehrávali, v tom druhém už to bylo lepší. Pustili jsme je do nějakých šancí, ale sami jsme si jich pár vytvořili. Myslím, že i bez opor, které nám momentálně chybí, jsme to zvládli a dokázali jsme, že máme dobrý tým s dobrou morálkou. Zasloužili jsme si vyhrát.

Chyběly vám ty opory tak moc?
Chyběly, ale od toho tady jsou ostatní hráči, aby je nahradili. Od toho jsme tým, dneska se nám to povedlo a dokázali jsme, že fotbal hrát umíme.

Cítíte po tomto vítězství velkou úlevu?
Úlevu cítíme určitě. Myslím si, že nás nakoplo utkání ve Skotsku, i když jsme tam nehráli podle našich představ, ale ten závěr a vybojovaný bod pomohl morálce, a teď byla atmosféra dobrá. Chtěli jsme vyhrát, ten půst byl už dlouhý. Vítězství je o to lepší, že jsme vyhráli takovým rozdílem.