TVRDÝ BOJ O LIGOVÉ BODY. Teplický brankář Grigar čelí náletu plzeňského

TVRDÝ BOJ O LIGOVÉ BODY. Teplický brankář Grigar čelí náletu plzeňského útočníka Bakoše, kterému na zem pomáhá Ježdík. | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Uhráli jsme dobrý výsledek. I pro trenéra, radoval se gólman Teplic

• 2
Gólman Tomáš Grigar vychytal nulu a výrazně přispěl k vítězství fotbalistů Teplic v Liberci v 5. kole 1. ligy 2:0. I když mu hlavně první půli v chladném počasí a vytrvalém dešti bylo chvílemi pořádně horko.

"V poločase bylo v kabině trochu dusno, to nám pomohlo. Hlas nezvyšoval jenom trenér Rada, ale skoro všichni jsme si to hezky vyříkali, protože to od nás v prvním poločase opravdu nebylo dobré," vyprávěl Grigar.

Který zákrok v první půli byl nejtěžší?
Asi taková ta náhodná střela. Ani nevím od koho, to mě prostě trefilo. Klidně to mohl být gól, měl jsem štěstí.

Rozhodl podle vás první teplický gól hned po změně stran?
Rozhodně. Zahráli jsme dobrou standardku, Mahmutovič to pěkně trefil za tyč. A pak jsme přidali druhý a už jsme to uhlídali. I když o pauze jsme měli obavy, aby to neskončilo jako v Plzni, kde jsme také uhráli poločas 0:0, ale pak jsme se zatáhli a jen jsme čekali, kdy dostaneme gól. V Liberci jsme tomu šli naproti a první branku jsme obstarali my.

Utkání Liberec versus Teplice ve videoreportáži

Ve třech ligových zápasech v řadě jste nedali gól, nebyli jste z toho už trochu nervózní?
Samozřejmě jsme věděli, že v ofenzivě nám to vázne, proto je moc dobře, že jsme to konečně prolomili. A také je pozitivní, že jsme ve třech mistrovských zápasech v řadě udrželi vzadu nulu.

Motivoval vás nějak speciálně trenér Rada, který v Liberci v minulé sezoně působil?
My jsme hlavně věděli, že naše výsledky nebyly dobré, tak jsme tady chtěli uhrát dobrý výsledek, i pro trenéra Radu, který tady trénoval, což se povedlo.