Fotbalisté Baníku Ostrava se v zápase proti Bohemians občerstvují u postranní

Fotbalisté Baníku Ostrava se v zápase proti Bohemians občerstvují u postranní čáry. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ostrava - Bohemians 0:1, Svěrkoš a spol. nebodovali ani na pátý pokus

• 91
Mizérie fotbalistů Baníku Ostrava pokračuje. Nebodovali ani v 5. kole Gambrinus ligy, ve kterém doma prohráli 0:1 s Bohemians 1905. Jediný gól zápasu vstřelil v 18. minutě Hartig.

Utkání Ostrava versus Bohemians 1905 ve videoreportáži

Zatímco Ostrava odstartovala nový ročník ostudně a nepřipsala si ještě ani bod, Bohemians válí. S dvanácti body bojují o čelo tabulky.

Nejhorší prvoligové obraně poprvé šéfoval nováček Vomáčka a čtvrthodinu to vypadalo, že se Ostrava přeci jen zvedá. Domácí začali aktivněji, ale výraznou převahu v držení míče nedokázali proložit jediným nápadem ve finální fázi.

V nesnesitelném vedru šlo tempo hry rychle dolů. Bohemians v podstatě jen bránili, přesto vytěžili v první půli z minima maximum. Když v 18. minutě autové vhazování propadlo až na zadní tyč a Hartig míč propasíroval za Pietrzkiewicze, domácí znovu svěsili hlavy.

"Gól byl tradičně nešťastný. Udělali jsme chybu a dostali gól. V důrazu v šestnáctce nás soupeř předčil," řekl ostravský trenér Pavel Malura.

Jejich útlum netrval dlouho, ještě před pauzou se Ostrava zase začala zvedat a
po obrátce byl územní tlak Ostravy ještě silnější. Domácí se však do hostující šestnáctky dobývali marně, nedostatek invence v ostravské ofenzivě bil do očí.

Kanonýr Svěrkoš sice hýřil aktivitou, ale byl hodně odříznutý od míče a přihrávky, kterou by potřeboval, se nedočkal. Pro míče se stále častěji musel vracet hlouběji do středu pole, snažil se více tvořit, ale zmar Ostravy nezlomil.

Slezanům už v závěru nepřálo ani štěstí: osm minut před koncem Lukeš svoji
bombu opřel jen do břevna, a tak ani závěrečný nápor vyrovnání nepřinesl.

"Chtěli jsme dát gól, což se nám povedlo a pak jsme hráli našeho 'staženého králíka'. Tahle důsledná obrana nám ale vynesla tři body. Baník měl sice velkou převahu, ale žádnou vyloženou stoprocentní šanci až na to břevno. S přehledem jsme to ubránili," prohlásil Pavel Medynský, trenér Bohemians 1905.