S bolestivou grimasou padá slávista Stanislav Vlček. Vyšlápl si na něj teplický

S bolestivou grimasou padá slávista Stanislav Vlček. Vyšlápl si na něj teplický Admin Ljevakovic . | foto: Karel Pešek, Luděk Peřina,  MAFRA

Teplice - Slavia 0:0, lepším týmem byli hosté, šancí měli víc

• 166
V posledním zápase 4. kola nejvyšší domácí fotbalové soutěže remizovali tepličtí fotbalisté s hostující Slavií 0:0. Až na poslední čtvrthodinu byli lepším a aktivnějším týmem slávisté, obě mužstva po remíze zůstala v dolní polovině tabulky.

Utkání Teplice versus Slavia ve videoreportáži

Za Slavii poprvé nastoupily posily brankář Čontofalský, který přišel z řecké Larissy a obránce Nitrianský, jenž přestoupil minulý týden z Českých Budějovic.

Největší šance přišly v prvním poločase, tu první promarnil přestřelením soupeřovy branky slávista Petrák, poté ho napodobil domácí Čajič, který rovněž poslal míč vysoko nad.

Častěji se před přestávkou hrálo na polovině domácích, jenže územní převahu slávisté zužitkovat nedokázali. Ve 20. minutě rozhodčí Kocourek domácím odpustil penaltu, kterou měl nařídit za sražení pronikajícího Jandy teplickým Stožickým.

"Když jsem se díval na záznam, jasná penalta. ale nevím, v jakém byl rozhodčí úhlu, nemuselo ten kontakt vidět," poznamenal slávistický trenér Michal Petrouš. "Paradoxně to možná zápasu ublížilo, protože kdybychom vedli, Teplice by hrály aktivněji a utkání mohlo být kvalitnější."

Po přestávce měl blízko ke skórování hostující Koreš, ale ani ten neproměnil, jeho střela šla těsně vedle.

To už domácím docházely síly a tlak Slavie narůstal. Ale ani tentokrát tlak hostů k ničemu nevedl.

Tepličtí fotbalisté se probudili až v závěru, ale jejich mírný tlak ke gólovému zakončení nevedl. Severočeši tak mohli alespoň částečně spokojeni s tím, že poprvé v tomto ročníku neinkasovali. V úvodních třech utkáních totiž dostali osm gólů.

"Bod z Teplic se cení, zvlášť v naší situaci, kdy přebudováváme mužstvo. Mohlo to být i lepší, hned ve 2. minutě jsme neproměnili jasnou šanci. Mrzí mě, že jich diváci neviděli víc. Zápas měl ale fáze, kdy se něco dělo. V poli jsme byli malinko lepší, ale remíza asi zasloužená," řekl trenér Petrouš po utkání.

Domácí kouč Petr Rada uvedl: "Víc bojovné než fotbalové utkání. V naší složité situaci jsme se snažili nedostat branku. Dopředu máme rezervy, ale nemáme moc variant, abychom byli víc důrazní."

Když byl Rada dotázán na odpuštěnou penaltu, reagoval: "A že má Mahmutovič po faulu sedm až osm stehů na nártu, to nikoho nezajímá a jede se dál. Někdo se na to měl podívat, jak měl nárt rozcepený."