SMÍM PROSIT? Jako kdyby spolu chtěli tancovat vypadají fotbalisté Lukáš Pleško z Příbrami (vlevo) a liberecký Michael Rabušic. Ale netancovali, hráli proti sobě a Rabušic dal dva góly. | foto: ČTK

Příbram - Liberec 2:3, Severočeši otočili skóre ve druhém poločase

• 7
Třemi góly ve druhém poločase otočili fotbalisté Liberce utkání na hřišti Příbrami, a uhájili tak i po čtyřech kolech svou neporazitelnost. Dvakrát za hosty skóroval útočník Rabušic.

Domácí se sice ujali na konci úvodní půle vedení díky Rickovi, ale Slovan po pauze otočil skóre po dvou brankách Rabušice a povedené Váchově střele.

"Musím říct, že v tom týmu je síla, že jde za tím výsledkem," chválil své svěřence liberecký kouč Jaroslav Šilhavý. "Po inkasovaném gólu do šatny a po vyrovnávací brance na 2:2 jsme se zase dokázali zvednout. Většinu druhého poločasu jsme dominovali a byli lepší. Jsem rád, že jsme vyhráli."

Ani v jednom z předchozích šesti vzájemných zápasů nevyhrál žádný z týmů o více než jeden gól a také první půle dnešního utkání byla většinu času vyrovnaná. Techničtější Liberec sice podle očekávání častěji držel míč, ale nebezpeční dokázali být i Příbramští, kteří kolmými nákopy dělali hostující obraně problémy.

Utkání Příbram versus Liberec ve videoreportáži

Po jednom z nich už v páté minutě postupoval sám na Bičíka Šlapák, po kontaktu s vracejícím se bekem ale trochu ztratil stabilitu a libereckého gólmana nepřekonal.

Hostující akce tradičně režíroval Štajner. V deváté minutě se dostal z úhlu před Hrušku a domácí brankář se musel natahovat, aby vytáhl balon nad břevno. Po dvaceti minutách už Hruška jen sledoval, jak střela zkušeného Janů po pěkné kombinaci trefila tyč, od níž se odrazila do autu.

To jako by Středočechy probudilo a v druhé části úvodního poločasu hrozili hlavně oni. Ve 40. minutě ještě po Koukalově hlavičce vytěsnil míč na roh Bičík, ale těsně před pauzou už domácí slavili. Po rohu po chybě hostujícího gólmana doklepl míč do sítě Ricka a mohl se radovat z premiérového zásahu v první lize.

Favorita ze severu Čech probudila až pokračující příbramská aktivita na začátku druhé půle. Hosté přežili dva závary a pak v rozmezí dvou minut náhle otočili skóre.

V 64. minutě nejprve po Breznaníkově centru a brněnské spolupráci hlavičkou srovnal po přihrávce od střídajícího Šurala Rabušic a vzápětí střelou z dálky zaskočil Hrušku Vácha, který dal vzpomenout na svoji trefu z minulého týdne v Hradci Králové.

Příbram ale nesložila zbraně. Po levé straně utekl v 70. minutě Šlapák, vystřelil a Wágner z metru dorazil na hranici ofsajdového postavení míč do prázdné branky. Domácí útočník se prosadil ve třetím ze čtyř dosud odehraných kol nové sezony.

Když už se zdálo, že se Slovan teprve třetí výhry z Příbrami nedočká, poslal podobně jako před prvním gólem Breznaník přízemní centr do vápna a Rabušic na dlouhou nohu svým druhým zásahem v zápase rozhodl.

Příbramský trenér David Vavruška neměl svému týmu co vytknout. Těšilo ho, že jeho svěřenci pokračují v ofenzivnějších výkonech než v minulosti. "Hrál se dobrý fotbal, určitě to každého bavilo a vtáhlo to lidi do hry. A takhle by ty zápasy měly vypadat. Je lepší takhle čestně prohrát s Libercem, než se tady zatáhnout a čekat na jeden gól," uvedl Vavruška.