STŘELEC. Českobudějovický Zdeněk Ondrášek se raduje z gólu, který dal Olomouci.

STŘELEC. Českobudějovický Zdeněk Ondrášek se raduje z gólu, který dal Olomouci. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovičtí fotbalisté vedli, trefil se Ondrášek. Ale výhru slavil sok

• 0
To bylo smutku i zloby. České Budějovice prohrály ve fotbalové lize doma s Olomoucí 1:2 i přesto, že jejich střelec Ondrášek dal i ve třetím zápase branku a Jihočeši vedli.

Pak přišel čas Marka Heinze. Nejdříve se poprvé v utkání rozhodl pro střelu k pravé tyči, když mu nešly ty k levé. Jednou levou tyč už v prvním poločase trefil. Tak namířil k pravé a vyrovnal. Neuběhlo 10 minut, když si přihrál s Petrem a ten mu míč v šestnáctce domácích patičkou vrátil. Heinz technicky znovu k pravé tyči rozhodl - 1:2.

Domácí se dohodli na návratu Vulina. Hráč, který v minulé sezoně hostoval z Liberce, cestoval v létě po Evropě a sháněl si angažmá. Minulý týden se objevil v přípravě Českobudějovických.

Ti mohou záhy řešit i odchod. Sport napsal, že Sparta i Slavia se zajímají o Ondráška. Informovaly se údajně i Teplice. Vedení českobudějovického klubu už před sezonou uvedlo, že pokud dá někdo 10 milionů korun za jejich hráče, uvolní ho. Zájem je i o Nitrianského a je možné, že přes špatnou situaci mužstva dostane přednost prodej.

Utkání České versus Olomouc ve videoreportáži

Už také poprvé nastoupil Sandro. Brazilec si v Písku na soustředění před sezonou zlomil palec na noze. Teď může hrát, stejně jako jeho krajan Hudson, který se ale posadil na lavičku a pak střídal.

Na lavičce byl i kapitán týmu Horejš nebo Stráský, který musel své místo včera přenechat Sandrovi. Brazilec ale nehrál od začátku útočníka, pohyboval se na pozici levého záložníka.

Byl dost vidět. Nápaditý, i když hrající jen levačkou, neustále nabíhal, nabízel se, pronikal. V prvním poločase byl u míče nesčetněkrát. Až se dalo čekat, že ho zmůže únava. Vulin byl naopak celý nesvůj a hodně míčů nejdříve zkazil. Když měl bránit, šlo to. Jak měl nahrát, bylo zle. Zvyká si znovu na fotbal, ale domácí by ho potřebovali rozehraného. Jako byl na jaře, kdy byl hodně platným hráčem.

Stráský střídal a pak přišel jeho moment. Mohl vyrovnat. Ale míč jen lehce škrtnul a brankář hostů vyloženou šanci před odkrytou brankou chytil. "Prostě nevím, co na to mám říct. V 90. minutě nedat gól do prázdné branky, to prostě neexistuje," kál se viditelně zničený Tomáš Stráský.

Hosté se v prvním poločase včera činili více. Ukázali, proč ještě neinkasovali. Jejich záloha brání hodně dobře, je pohyblivá. Zadáci pak jen často seberou zatoulané míče a v klidu je posílají přes všechny hráče na hrot, kde operují dva až tři hráči. V 8. minutě trefil Heinz tyč. Dostal se k němu míč a zkušený hráč jej levačkou napálil po zemi. Míč se odrazil do strany mimo tyče.