Josef Kaufman ze Slavie (vpravo) se dere za míčem přes odpor Tomáše Wágnera z

Josef Kaufman ze Slavie (vpravo) se dere za míčem přes odpor Tomáše Wágnera z Příbrami. | foto: ČTK

Slavia - Příbram 3:1, první výhru slavili domácí před prázdnými ochozy

• 7
Čekání fotbalistů Slavie na první výhru v novém ligovém ročníku skončilo. Doma porazili 3:1 Příbram a slaví první body. Góly dali Hloušek, Jarolím a Vlček, za hosty se trefil Šlapák.

Slavia hrála poprvé v novém ročníku na svém stadionu, ale jako doma se cítit nemohla. Na tribunách totiž chyběli diváci. Byl to ještě trest za výtržnosti fanoušků v semifinále Ondrášovka Cupu proti Olomouci.

"Pro mě jako pro trenéra to byl asi zatím nejtěžší zápas. Nebyli jsme v jednoduché situaci, na hráčích bylo vidět, že si tolik nevěří, ležela na nich tíha zodpovědnosti. Srazil nás vyrovnávací gól, na začátku druhé půle jsme byli v křeči. Kluci to ale vůlí dotáhli do vítězného konce," řekl slávistický trenér Michal Petrouš.

Kdyby fandové v ochozech byli, potěšila by je Slavia hned v úvodu zápasu. V deváté minutě zahrávala první rohový kop zápasu. Příbramský brankář Hruška podběhl Trubilův centr, Hloušek trkl do míče a z prvního střeleckého pokusu na branku se radoval z gólu.

Utkání Slavia versus Příbram ve videoreportáži

Jenomže jen o pět minut později uspěla úplně stejným způsobem i Příbram: Pilík centroval, Ricka hlavou prodloužil a Šlapák se z voleje opřel do míče. Gólman Hanuš si sice na střelu sáhl, vyrazit ji ale nedokázal.

Úvod zápasu sice bavil, pak ale hra upadla do podprůměru. Ani jeden tým se nedostával do šancí a k vidění byly spíš jen nepřesnosti. Za zmínku tak stojí snad jen volej slávistického útočníka Pospěcha, kterého vychytal Hruška.

Slavia nebyla suverénní ani v úvodu druhého poločasu. Naopak měla štěstí, že Příbram neproměnila některou ze svých šancí. V 54. minutě šel do samostatného úniku Šlapák, ale proti vyběhnuvšímu Hanušovi neuspěl. O chvilku později trefil stejný hráč pravou tyčku slávistické branky.

Pak měl šance i Šlapákův parťák z útoku Wágner. První mu zneškodnil Hanuš, podruhé mu střelu na brankové čáře vykopl domácí obránce Hubáček.

Až pak se Slavia probrala. V 78. minutě se o to postaral kapitán Jarolím, jenž se do míče opřel z dvaceti metrů a nechytatelnou ránou pod břevno zajistil svému týmu vedení.

Tři minuty před koncem pojistil Slavii vítězství Vlček, který mohl v nastavení přidal ještě jeden gól, po samostatném úniku přes půl hřiště ale neuspěl.

"Odehráli jsme tady to, co jsme proklamovali, že nikde nechceme hrát žádného zanďoura. Bohužel jsme byli neproduktivní. Paradoxně jsme odehráli herně nejlepší utkání a nezískali jsme nic," litoval příbramský trenér David Vavruška.

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36