Trenér David Vavruška se nezaměřuje jen na defenzivu a na hře Příbrami je to vidět. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Šest bodů a barely štěstí. Vzkříšení příbramští fotbalisté dávají góly

• 1
S rukama v kapsách nervózně přecházel napříč vymezeným územím před střídačkou a co chvíli zamyšleně klopil hlavu k zemi. Jako by si trenér příbramských fotbalistů David Vavruška v duchu dával dohromady, co svým svěřencům o poločasové přestávce řekne.

"V kabině byla bouřka," přiznal po zápase záložník Daniel Tarczal. "Trenér nám vytknul, že jsme málo aktivní a líní. Že takhle dál nemůžeme hrát." Příbram – Žižkov 0:1, svítilo po prvním dějství na ukazateli skóre.

Pro ospale působící Středočechy to byl ještě hodně milosrdný poločasový výsledek. Hosté je přehrávali větší kreativitou i bojovností, jež jim ve 23. minutě vynesly vedoucí gól a další minimálně dvě brankové šance.

Utkání Příbram versus Žižkov ve videoreportáži

"Kdyby je Viktorka proměnila, těžko bychom se z toho dostávali," řekl příbramský trenér Vavruška. "První poločas jsme odflákli, náš výkon byl hrůzostrašný," vysvětlil kouč příčiny přestávkového tornáda v domácí kabině. "Bylo to z mé strany hodně hlučné, ale já už jsem holt takový," dodal Vavruška.

Během úvodní čtvrthodiny druhého dějství už bylo všechno jinak. Nejprve tři minuty po návratu ze šaten Wágner vyrovnal a po hodině hry záložník Tarczal přesnou střelou z voleje zařídil domácím vedení.

Pro šestadvacetiletého záložníka, jenž proti Žižkovu hrál svůj 88. zápas v nejvyšší soutěži, to byl první ligový gól. "Jsem připravený, že za něj budu muset něco zaplatit do týmové pokladny, odhaduji to tak na tři tisíce," řekl šťastný střelec Tarczal, jehož maminka pravidelně zásobuje příbramskou kabinu vlastnoručně upečenými sladkostmi. "Určitě zase něco upeče i po mém premiérovém gólu," předpovídá Tarczal.

Žižkovu nakonec k bodovému zisku nepomohlo ani nasazení ofenzivní dvojice Zapalač – Sivrič, jejíž útočné manévry v poslední dvacetiminutovce postrádaly gólový efekt.

"Ačkoliv jsme nastoupili s několika hráči, kteří nemají tolik ligových zkušeností, podali jsme dobrý výkon. Škoda jen, že jsme nevydolovali minimálně bod," litoval žižkovský trenér Martin Pulpit.

Příbram zažívá malou pohádku: po výhrách na Slovácku a doma se Žižkovem má Vavruškův tým na kontě plný počet šesti bodů. A co víc: Středočechům se nebývale daří ve hře dopředu. Loni nejméně produktivní tým ligy v úvodních dvou kolech nové sezony vstřelil pět branek.

"A taky jsme si vybrali alespoň dva barely štěstí," pousmál se trenér Vavruška.