ŽIŽKOVSKÝ SMUTEK. Viktoria Žižkov zatím v první lize moc důvodů k radosti nemá. Ilustrační snímek | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Příbram - Žižkov 2:1, nováček ztratil vedení a zůstává bez bodu

• 3
Fotbalisté Viktorie Žižkov ani na druhý pokus po návratu do první ligy nebodovali. Na hřišti Příbrami prohráli 1:2, přestože od 23. minuty vedli. Ve druhém poločase ale domácí zásluhou Wágnera a Tarczala skóre otočili a na svém kontě mají plný počet bodů.

Utkání Příbram versus Viktoria Žižkov ve videoreportáži

"Dokázali jsme, že i s hráči, kteří mají minimum prvoligových zkušeností, umíme podat velmi dobrý výkon. Navázali jsme na druhý poločas s Hradcem a je škoda, že tato parta tady nedokázala vydolovat ani bod," řekl žižkovský kouč Pulpit.

Úvod na triumf Příbrami moc nevypadal. Nováček se poučil z nepovedeného duelu v Hradci Králové a v Příbrami zvládl vstup do zápasu o poznání lépe. Chytrou pohyblivou hrou držel soupeře daleko od své branky a k jisté defenzivě přidal slušnou nadstavbu v podobě rychlých a přímočarých kombinací, jimiž větral nejistou domácí obranu.

Nejprve Pražany dvakrát v šanci zastavil ofsajd a mezitím Nestorovského ránu ještě stačil Hruška vyrazit na roh.

Středočechy však přece stihl za nedůslednou hru gólový trest. Chvilku poté, co domácí Šlapák prováhal samostatný únik na Vaclíka, hosté poněkolikáté přečíslili domácí defenzivu a nabíhající Bartl po přihrávce od Folprechta vstřelil svou první ligovou branku v kariéře a zároveň také premiérovou trefu Žižkova po návratu do nejvyšší soutěže.

Netrvalo to dlouho a mohl přibýt další gól. Bartlovi ovšem střela vůbec nesedla a Kalod po půlhodině hry pár kroků před prázdnou brankou špatně trefil míč a poslal ho souběžně s brankovou čárou vedle.

V tu chvíli se nezdálo, že by měla Příbram navázat na výhru 3:2 ze Slovácka. Z kabin ale vyběhli domácí jako vyměnění a záhy změnili i skóre. Po centru z levé strany si naběhl ve 49. minutě do pokutového území Wágner a potvrdil dobrou střeleckou formu z posledních týdnů. Gólově se prosadil v pátém ligovém utkání za sebou.

Vzápětí mohl Žižkovu vrátit vedení Nestorovski, ale místo toho Příbramští otočili vývoj utkání. Lafrance hlavou odvrátil pouze k Tarczalovi a ten v 62. minutě předvedl ukázkový volej, kterým se ve svém 89. ligovém utkání dočkal první branky.

Kouč Pulpit vyztužil žižkovskou ofenzivu Zapalačem a Sivričem, hosté sevřeli soupeře do kleští, ale na body to ani ve druhém kole nestačilo.

"Viktorka hrála dobře, my jsme naopak první poločas prospali. Ve druhé části jsme potom i s trochou štěstí utkání otočili. Když budeme touto cestou pokračovat, bude to z naší strany dobré," uvedl příbramský trenér Vavruška.