DALŠÍ TROFEJ. Fotbalisté Olympique Marseille v minulém ročníku sice nic

DALŠÍ TROFEJ. Fotbalisté Olympique Marseille v minulém ročníku sice nic nevyhráli, ale v marockém Tangeru proti OSC Lille obhájili domácí Superpohár. | foto: Profimedia.cz

• 6
Divoká přestřelka ve francouzském superpohárovém utkání Trophée des Champions měla tolik vrcholných momentů jako deset jiných zápasů dohromady. Olympique Marseille porazil OSC Lille 5:4 brankou z penalty v 95. minutě.

Autorem vítězného gólu byl Andre Ayew, pro nějž to byl třetí přesný zásah v utkání. Francouz reprezentující Ghanu je všechny vměstnal do čtvrthodiny mezi 71. a finální minutou. Řekl si tak o místo v sestavě, neboť předchozí sezony strávil na hostování v Lorientu a v klubu Arles-Avignon.

Ještě v prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by skóre tak prudce rostlo. Na Stade de Tanger v marockém přístavním městě vedli majitelé letošního double z Lille po prvním poločase 1:0.

Na dvougólový rozdíl zvýšil až v 57. minutě Eden Hazard. Belgičan, který má ve dvaceti letech na kontě už 20 startů za národní tým, nasadil jesličky Stevu Mandandaovi, jenž patří do užší brankářské sestavy francouzské reprezentace.

Ayewova první trefa - ze hry - spustila gólový ohňostroj. V 85. minutě vedli šampioni 3:1, ale už v 88. to bylo 3:3. Pak se na rozhraní normální hrací doby a nastavení k první penaltě postavil Ayew a přivedl do vedení vyzyvatele z Marseille.

Zanedlouho soupeř vyrovnal, ale poslední slovo měl opět jmenovaný střelec. A těžil z "práce" svého bratra Jordana, jehož okázalý pád v pokutovém území rozhodčí vyhodnotil jako důvod nařídit další pokutový kop. Snad aby se nemusely kopat v rozstřelu...

Témata: Eden Hazard