ROZPAKY. Zklamané tváře argentinských fotbalistů po remíze s Bolívií. | foto: AP

Argentinské rozčarování: Na úvod jihoamerického šampionátu jen remíza

• 34
Žádná hladká výhra domácích Argentinců, ale jen upracovaná remíza. Velký favorit fotbalového mistrovství Jižní Ameriky vyrovnal v úvodním duelu s Bolívií až třináct minut před koncem. Ve druhém utkání skupiny A pak Kolumbie porazila Kostariku 1:0.

Ve skupině A hrají ještě Kolumbie a Kostarika, jejichž vzájemný zápas je na programu večer v Jujuy.

"Jsme smutní, protože jsme nezvítězili. Musíme se zlepšit," řekl domácí útočník Lionel Messi, dvojnásobný držitel Zlatého míče FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa, jenž měl podle komentářů v reprezentačním dresu opět hodně daleko ke své klubové formě z Barcelony.

Jeho spoluhráč Carlos Tévez si postěžoval na výkon rozhodčího. "Ale nemůžeme vinit jeho, nehráli jsme dobře," dodal.

Argentinci, kteří čekají na jihoamerický titul už 18 let, inkasovali v chladném počasí v La Platě v 47. minutě. Edvialdo Rojas překvapil po rohu domácí zadáky šikovnou tečí a brankář Sergio Romero chytil míč až za brankovou čárou.

Argentinský útok s hvězdami Messim a Tévezem se neprosadil a remízu proti podceňovanému soupeři zachránil až střídající Agüero. Ten se sedm minut po příchodu na hřiště opřel po Burdissově přiťuknutí do míče z voleje a vyrovnal.

Ve dvou ze tří základních skupin bude na postup do čtvrtfinále stačit i třetí místo. Šampionát vyvrcholí 24. července.