DO SKLUZU. Ostravský fotbalista Zdeněk Šenkeřík zastavuje akci příbramského protihráče Daniela Tarczala. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ostrava - Příbram 0:2, domácí nedali penaltu a srazil je i vlastní gól

• 8
Bídně končí ligu fotbalisté Ostravy. Doma ve 30. kole prohráli s Příbramí 0:2. Jejich zmar podtrhla zahozená penalta, kterou nedal Neves, a vlastní gól stopera Bolfa. To hosté si finiš soutěže užívají: v minulém kole se zachránili, teď mají další výhru - navíc proti svému bývalému kouči Karolu Markovi.

Utkání Ostrava versus Příbram ve videoreportáži

První poločas byl ve znamení defenzivních řad. Domácí měli více chuti útočit, jenže naráželi na dobře zformovanou obranu Středočechů. Na jejich lavičce vedl tým naposledy jako hlavní kouč František Kopač a na hře jeho svěřenců bylo vidět, že po zajištění záchrany hrají s větším nadhledem než v předchozích zápasech.

"Po těžkých zápasech a bojích o záchranu jsme konečně ukázali fotbalovou tvář. Bylo vidět, že z kluků spadl stres a ukázali, že umíme hrát dobrý fotbal. Baník jsme přehráli a potvrdili, že do ligy patříme," liboval si příbramský trenér František Kopač.

První možnost měl před poločasem ostravský Ferenčík, ale neprosadil se stejně jako na druhé straně Koukal. To se mu však podařilo takřka hned po rozehrání druhého poločasu, využil rychlé kombinace a po přihrávce Klesy skóroval.

Domácí mohli okamžitě vyrovnat, jenže nevyužili ani sporně nařízenou penaltu: Neves popřel pravidlo, že ji faulovaný hráč nekope a Hruška na dálku poděkoval reprezentačnímu trenérovi Bílkovi za premiérovou nominaci: střelu kryl. "To nás hodně zvedlo," dodal Kopač.

To už bylo moc pro hrstku věrných fanoušků, kteří skandováním připomínali, že tohle není Baník, na který bývali zvyklí. Chladnou atmosféru zažíval v hledišti i Marek Jankulovski, o jehož návratu na Bazaly se spekuluje. "Mužstvu chybí mentální síla. To je úkol pro letní přestávku," prohlásil ostravský kouč Karol Marko.

POČKEJ, UŽ TĚ MÁM. Příbramský Jakub Štochl stíhá ostravského protihráče Josefa Hušbauera.

PROTI PŘESILE. Ostravský útočník Adam Varadi se probíjí mezi dvěma příbramskými hráči.

Právě hra zadních řad musela bývalého reprezentačního obránce hodně zlobit, vždyť třináct minut před koncem hosté vstřelil druhý gól a byl hodně podobný tomu úvodnímu. Matěj Štochl prošel po pravé straně do šestnáctky, hledal před brankou nabíhající spoluhráče a dezorientovaný Bolf si vstřelil vlastní gól.

"Příbram opravdu vyhrála zaslouženě a pro nás zápas byl jen odrazem celého jara. Nehráli jsme disciplinovaně - na hřišti bylo deset hráčů Baníku, ale žádný tým," zlobil se Marko a prozradil: "Neves ohlásil v kabině, že to byl jeho poslední zápas."

Za hosty si v závěru odbyl ligovou premiéru teprve patnáctiletý Dominik Mašek, jenž je nejmladším hráčem v historii, který kdy v české nejvyšší soutěži nastoupil.