SOUBOJ U LAJNY. Projde budějovický záložník Fernando Hudson, nebo ho zastaví olomoucký obránce Michal Vepřek? | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovice - Olomouc 1:0, jihočeský tým stvrdil záchranu domácí výhrou

• 3
V minulém kole si zajistili prvoligovou příslušnost i pro příští ročník a teď svoji pozici v tabulce ještě vylepšují. Fotbalisté Českých Budějovic ve 29. kole porazili ambiciózního soupeře z Olomouce 1:0. Jediný gól dal v 70. minutě brazilský záložník Hudson.

Utkání České Budějovice versus Olomouce ve videoreportáži

Oba týmy už měly před zápasem svůj letošní ligový osud vyřešen, a tak se diváci mohli těšit na bezstarostný ofenzivní fotbal. Jenže v prvním poločase na sebe nejvíce upozornil především domácí gólman Křížek, který působil nejistě a dvakrát své spoluhráče pořádně vyděsil. Zbrkle vybíhal, kam neměl.

Moc velkých šancí vidět nebylo, snad jen akce s koncovkou útočník Ondráška ve 34. minutě vypadala brankově, ale skóre se neměnilo, i když domácí fotbalisté byli opticky lepším týmem.

"Musím říct, že to byl asi nejslabší výkon, co jsme tady za poslední dobu předvedli," zlobil se olomoucký trenér Zdeněk Psotka.

A po přestávce domácí udeřili. Hudson v 74. minutě dostal oblouček potřetí v utkání za beky. Šel zprava sám a napálil míč do bližšího rohu. Diváci vstávali a tleskali, byla to krásná branka.

"Myslím, že jsme s Olomoucí sehráli vyrovnanou partii. Přitom jsme museli ve druhé půli hodně zasáhnout do sestavy a střídat levého obránce i stopera. Chvíli nám trvalo, než jsme se po změnách srovnali, ale poté přišla třešnička na dortu v podobě Hudsonova gólu," prohlásil budějovický kouč Jaroslav Šilhavý.

Domácí mohli skórovat už před tím, jenže Vulinovy nůžky pod břevno se neujaly.

Hosté se v závěru sice snažili alespoň vyrovnat, ale na druhé straně měli dvakrát štěstí, že neinkasovali při šancích Ondráška. Před vyšší porážkou Sigmu, která už možná víc myslela na pohárové finále, zachránil gólman Blaha.