Jordin Tootoo z Nashvillu se raduje z vítězného gólu svého spoluhráče Warda. | foto: AP

Vancouver nevyužil první mečbol, padl na domácím ledě s Nashvillem

• 0
Na východě je již hotovo. Obě semifinále konference skončily triumfy 4:0 na zápasy v podání Tampy Bay a Bostonu. To západ se naopak začíná komplikovat. V pátek odmítl vyřazení Detroit a o den později Vancouver nezvládl domácí střetnutí s Nashvillem. Predators uspěli 4:3 a snížili stav série na 2:3.

Hlavními strůjci úspěchu Nashvillu na ledě vítěze základní části NHL byli útočníci David Legwand a Joel Ward. Oba se totiž dvakrát střelecky prosadili a zařídili tak všechny branky Predators a s tím spojené snížení v sérii na 2:3 na zápasy.

"Nemůžete se nechat srazit bez boje. Takže samozřejmě budeme bojovat a nenecháme soupeře, aby si v sérii jen došel pro konečné vítězství," naznačil bojovnou náladu z tábora hostí útočník Legwand.

Joel Ward z Nashvillu v šanci před gólmanem Robertem Luongem z Vancouveru.

Americký centr ve 4. minutě při hře v oslabení otevřel skóre. Vancouver pak sice otočil stav brankami Raffi Torrese a Ryana Keslera, následně ovšem na Pekka Rinneho dlouho nemohl nic vymyslet.

Legwand si tak v prostředním dějství zopakoval gólovou oslavu a třetí třetina patřila Joelu Wardovi, který v 42. a 46. minutě poslal Predators do trháku 4:2. Canucks ze závěrečného tlaku vytěžili již jen korekci skóre z hole aktivního Keslera.

"Je to frustrující. Ocitáme se v podobné situaci jako v minulé sérii, přestože jsme dnes podali bojovný výkon. Není to jako s Chicagem, kterému jsme darovali dva zápasy," řekl novinářům kapitán Vancouveru Henrik Sedin, jenž má po pěti soubojích s Nashvillem ve statistikách jen tři body (1+2) a zároveň tři záporné zápisy v tabulce +/-.

Jeho bratr Daniel, jenž triumfoval v bodování letošní základní části, na tom není o moc lépe. Ba naopak. Z pěti konfrontací s bojovným Nashvillem si odnesl pouze dvě přihrávky a v tabulce pravdy je na -5. Výrazně se na nepříznivé hodnotě v kolonce +/- podepsal právě poslední sobotní zápas, ve kterém byl Daniel Sedin na ledě u všech čtyř obdržených gólů.

Mezi fanoušky oblíbení "zelení mužíci" si pátý duel série nemohli nechat ujít:

Výsledky 2. kola play-off NHL

Semifinále Západní konference:

Vancouver - Nashville 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
16. a 57. Kesler, 6. Torres - 4. a 21. Legwand, 42. a 46. J. Ward. Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.860. Stav série: 3:2.

Dvojice 3. kola play-off NHL

Finále Východní konference:

(3.) Boston x (5.) Tampa Bay

Finále Západní konference:

O finalistech se ještě rozhoduje v semifinálových sériích, ve kterých San Jose vede 3:1 nad Detroitem a Vancouver už jen 3:2 nad Nashvillem.