ČESKÁ STOPA. David Krejčí z Bostonu se raduje poté, co se trefil v zápase s Philadelphií. | foto: AP

Krejčí čtyřmi body režíroval debakl Flyers, Erat asistoval u výhry

• 4
V sedmizápasové sérii úvodního kola play-off proti Montrealu vyprodukoval David Krejčí pouze jediný bod. Hned prvním duelem semifinále Východní konference proti Philadelphii si ale vše vynahradil, když čtyřmi body (2+2) táhl Boston za triumfem 7:3. V dalším sobotním utkání Nashville gólem ze druhého prodloužení zdolal Vancouver 2:1 a srovnal stav série.

Po sedmi startech v play-off proti Montrealu měl David Krejčí ve statistice jediný bod (1+0). Úvodní souboj semifinále Východní konference mu však osobní statistiky výrazně vylepšil poté, co si čtyřmi body vytvořil osobní rekord a zrežíroval tak vítězství nad Philadelphií 7:3.

Brankář Bostonu Tim Thomas zasahuje po šanci Philadelphie.

Elitní centr Bostonu má rázem z osmi startů celkově pět bodů (3+2) a opět patří mezi nejproduktivnější hráče týmu.

"Snažím se nepřemýšlet nad tím, co se stalo loni. V hlavě to ale stále mám, je to těžké. Soustředil jsem se především na hru a spoluhráči mi hodně pomohli," připomněl Krejčí loňské semifinále konference proti stejnému soupeři, kdy jej tvrdým bodyčekem vyřadil ze hry kapitán Flyers Mike Richards. Podívejte se na moment, který ukončil Krejčímu loňskou sezonu (více ZDE):

Boston tehdy navíc vedl už 3:0 na zápasy, ale Philadelphia jako teprve třetí celek historie NHL otočila sérii ve svůj prospěch a nakonec dokráčela až do finále proti Chicagu. Velkou oporou jí byl tehdy brankář Michael Leighton. Letos tomu ovšem tak není.

Flyers mají velké potíže s brankáři a zahajovací souboj s Bostonem to jen potvrdil. Brian Boucher inkasoval pět branek z 23 střel a střídající Sergej Bobrovskij lovil ze sítě další dva puky z deseti ran.

Podívejte se na druhou trefu Krejčího na průběžných 4:1. Lehkou tečí překonal Bouchera a zařídil tak pozdější rozdílovou branku duelu:

Erat asistoval u vyrovnávacího gólu, utkání ale nedohrál

Po Tampě Bay (4:2 nad Washingtonem) a Bostonu (7:3 nad Philadelphií) se hokejisté Nashvillu stali třetím celkem, který v úvodních dílech letošního semifinále jednotlivých konferencí dokázal zvítězit na ledě soupeře. Predators již proti Vancouveru absolvovali druhé utkání a svým sobotním vítězstvím 2:1 z druhého prodloužení tak srovnali stav série na 1:1 na zápasy.

Martin Erat (vlevo) se raduje se spoluhráči z Nashvillu.

Otevírací souboj série skončil fotbalovým výsledkem 1:0 pro Vancouver, jenž stejným vedením disponoval i v odvetě. V 22. minutě se při hře v oslabení prosadil Alex Burrows.

Druhou nulu za sebou ale brankář Roberto Luongo neudržel. Vyrovnání na 1:1 si totiž Predators schovali na čas 58:53, kdy skóroval Ryan Suter za asistencí Joela Warda a Martina Erata.

Posledně jmenovaný český útočník ale utkání nakonec nedohrál. Třebíčský rodák měl už v úvodní sérii play-off proti Anaheimu zdravotní potíže, když nejprve přišel o čtyři zuby a následně jej u mantinelu nebezpečně sestřelil Jarkko Ruutu. Erat vynechal dva zápasy, ale proti Vancouveru se vrátil do sestavy. V sobotu jej ovšem nešťastně zasáhla do helmy tečovaná střela obránce Shea Webera, po které zamířil do kabin.

I bez velké opory ofenzivy se ale Nashville nakonec dočkal vytouženého vítězného gólu. Běžela 95. minuta, když se prosadil Matt Halischuk. První hvězdou střetnutí byl vyhlášen brankář vítězů Pekka Rinne, autor 32 úspěšných zákroků.

Výsledky 2. kola play-off NHL

Východní konference - 1. zápas:
Philadelphia - Boston 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)
12. Briere, 38. Van Riemsdyk, 54. M. Richards - 2. a 36. Krejčí, 38. a 55. Marchand, 20. Horton (Krejčí), 23. Recchi, 58. Campbell (Krejčí). Střely na branku: 34:33. Diváci: 19 641.

Západní konference - 2. zápas:
Vancouver - Nashville 1:2 v druhém prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
23. Burrows - 59. Suter (Erat), 95. Halischuk. Střely na branku: 33:46. Diváci: 18 860. Stav série: 1:1.