Vancouverský Henrik Sedin v šanci před gólmanem Pekkou Rinnem z Nashvillu.

Vancouverský Henrik Sedin v šanci před gólmanem Pekkou Rinnem z Nashvillu. | foto: AP

Semifinále konferencí NHL otevřela výhra Vancouveru nad Nashvillem

• 3
Po sedmizápasové dramatické sérii úvodního kola play-off proti Chicagu měli hokejisté Vancouveru pouze jediný volný den, přesto si dokázali poradit s více odpočatým soupeřem z Nashvillu. Lídr základní části NHL uspěl na domácím ledě fotbalovým výsledkem 1:0 díky gólu Chrise Higginse z 33. minuty.

Tempo play-off hokejové NHL nabírá vysokou rychlost. Hned o den později, kdy byly dvěma sedmými zápasy uzavřeny boje úvodních sérií, již odstartovalo 2. kolo jedním ze semifinále Západní konference.

Autor jediné branky v zápase Chris Higgins (vlevo) se raduje s Maximem Lapierrem.

Vancouver totiž po pouhé jednodenní pauze přivítal odpočatý Nashville, jenž pro změnu mohl ve třech volných dnech načerpat síly po triumfu nad Anaheimem 4:2 na zápasy.

Rozdíl v regeneraci ale na výsledku jejich konfrontace znát rozhodně nebyl. Vítězství 1:0 totiž ubránili domácí Canucks. Brankář Roberto Luongo vychytal všech 20 ran Predators, kteří inkasovali jediný gól duelu v 33. minutě z hole Chrise Higginse.

V sestavě Nashvillu nechyběl český útočník Martin Erat. Třebíčský rodák odehrál necelých devatenáct minut čistého hracího času poté, co nestartoval v závěrečných dvou duelech úvodního kola proti Anaheimu. Z akce jej tehdy vyřadilo zranění po tvrdém bodyčeku finského bouřliváka Jarkko Ruutua.