Podle Kisela rozhodla v závěru lepší kondice. Ilustrační foto

Podle Kisela rozhodla v závěru lepší kondice. Ilustrační foto | foto: Doležal Michal, ČTK

Kontaktní gól vás nakopne ohromně, liboval si Kisel po remíze v Plzni

• 78
"Musel bych jen opakovat, co jsem říkal po čtvrtečním pohárovém zápase s Teplicemi," poznamenal po remíze v Plzni slávistický fotbalový kapitán Karol Kisel. "Zase jsme jen potvrdili, jaký má naše mužstvo charakter a sílu. Nevzdali jsme se a vyneslo nám to bod."

Utkání Plzeň versus Slavia ve videoreportáži

Fotbalisté Slavie v Plzni od 28. minuty prohrávali 0:2 a remízu vybojovali v posledních dvou minutách zápasu. Nejprve se trefil Kisel a na konečných 2:2 vyrovnal Milan Černý.

Věřili jste s blížícím se koncem, že byste mohli bodovat?
Samozřejmě věřili. Domácím začal ve druhé půli docházet dech, hodně si zahrávali a koledovali si. Toho jsme využili a nakonec uhráli fantastický výsledek. Málokdo by to v Plzni dokázal, kdyby prohrával dva nula.

Jak ještě si vysvětlujete, že jste si ve druhém poločase vytvořili převahu a tlak?
Řekl bych, že jsme ukázali lepší kondici, právě proto jsme plzeňské mužstvo začali přehrávat.

V Plzni se vám bodovat povedlo, ale na Spartě jste s dvoubrankovým soupeřovým vedením nic neudělali. V čem byl rozdíl?
Herně jsme na tom špatně nebyli ani na Letné, ale chyběly nám ty góly. Možná i proto, že Sparta má přece jen pevnější obranu.

Když jste dal gól, napadlo by vás, že v úplném závěru vyrovnáte?
To mě samozřejmě napadlo. Nevěřili byste totiž, jak ohromně vás kontaktní gól nakopne. Opravdu vám narostou křídla a vy se ženete dopředu. Tohle přesně se teď v Plzni potvrdilo.

Jak jste viděl první plzeňský gól, jemuž předcházel ofsajd, a jak ve druhé půli zákrok Rezka na pronikajícího Kaufmana?
Ten ofsajd ze své pozice posoudit nemohu a ten Rezkův faul na Kaufmana byla jasná penalta.

Slávistický generální ředitel Platil slíbil, že by měl v nejbližších dnech oznámit jméno nového majitele klubu. Co si o tom myslíte?
Věřím, že nový majitel bude. Vždyť když se na nás podívá, musí mu být jasné, že zvolí správně. Naše současné mužstvo za to opravdu stojí.

Už jste dostali nějaké peníze z těch, co vám Slavia od začátku roku dluží?
Zatím jsme nedostali nic, ale údajně je to na dobré cestě. Tak uvidíme.

A když v tomto týdnu nic nedostanete, zvolíte vy jako hráči nějakou formu protestu? Například nenastoupení k nedělnímu domácímu zápasu s Ústím?
O tom jsme se ještě nebavili, hledíme si našich výkonů na hřišti. Hrajeme dobře a že jsme letos bez výplat, to v zápasech vidět není. Jak říkám, před naším mužstvem smekám a musí to udělat každý. Já osobně věřím, že tento týden nějaké peníze dostaneme.

Nepočítáte náhodou s přísunem nějakých financí ze Sparty za to, že jste jí pomohli obrat o dva body mužstvo, které je jejím soupeřem v boji o titul?
O to se fakt nestaráme. Ale kvůli remíze v Plzni na nás na Letné určitě uražení nebudou.