HRDINA. Útočník Bohemians Martin Nešpor oslavuje jednu ze svých dvou branek v zápase s Mladou Boleslaví. | foto: Yan Renelt, MF DNES

Bohemians - Mladá Boleslav 3:1, rozstřílel se mladý útočník Nešpor

• 13
Fotbalisté Bohemians 1905 válí v první lize dál a po výhře 3:1 nad pátou Mladou Boleslaví už na ni dokonce doráží i v tabulce. Dvěma góly se blýskl dvacetiletý útočník Nešpor.

Utkání Bohemians 1905 versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Mladé Boleslavi, která ve středu postoupila přes lídra Plzeň do semifinále Ondrášovka Cupu, se na pražském Edenu dokonale povedl vstup do zápasu. Už ve čtvrté minutě se dostal za domácí obranu francouzský záložník Mendy a přesnou střelou zpoza šestnáctky nedal brankáři Sňozíkovi šanci.

Už za patnáct minut se aktivní domácí dočkali vyrovnávací branky. Po odraženém rohovém kopu se dostal k míči útočník Nešpor a z rohu malého vápna přesně zakončil.

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Ve 28. minutě se pak ocitl v další stoprocentní šanci domácí Škoda, který běžel sám na boleslavskou bránu. Gólman Šeda však jeho přízemní střelu vytěsnil výborným zákrokem na rohový kop.

Po přestávce předvedli hráči Bohemians suverénní výkon. Obrat dokonal v 53. minutě po ideální Škodově nahrávce znovu Nešpor.

"Potom už jsme na zvart neměli sílu. Hráči byli unavení po náročném programu, na který nejsou zvyklí," uznal boleslavský trenér Karel Stanner.

Dvacet minut před koncem se dočkal gólové radosti také nejlepší týmový střelec Škoda, který z Rychlíkova trestného kopu razantní hlavičkou zavěsil a připsal si sedmý ligový zásah v sezoně.

"Teď máme fazónu, ale žádný tlak si nepřipouštíme. Hrajeme vlastní soutěž. Pohárů má Bohemka dost, tak si když tak nějaký půjčíme," zažertoval po zápase Hoftych, trenér Bohemians.