KREV. Sean Avery z New York Rangers (vlevo) inkasoval ránu nad levé oko.

KREV. Sean Avery z New York Rangers (vlevo) inkasoval ránu nad levé oko. | foto: AP

• 16
Hokejový útočník Marián Gáborík v newyorském derby mezi Islanders a Rangers drsně narazil na mantinel domácího Franse Nielsena a na ledě se okamžitě strhla hromadná bitka. Hlavním mstitelem se stal český obránce Radek Martínek.

Gáborík na sebe nejprve upoutal pozornost přihrávkou na vedoucí gól Václava Prospala. O dvě minuty později na něj kamery mířily zase.

Slovenský útočník ve středním pásmu zezadu narazil ramenem Nielsena, který po jeho ataku nedohrál zápas kvůli zranění hlavy. Rozhodčí celou situaci dobře viděl a poslal Gáboríka na dvě minuty na trestnou lavici za naražení na mantinel. Další dvě navrch inkasoval za hrubost.

Okamžitě po nárazu totiž na Gáboríka vystartoval v roli mstitele domácí bek Martínek, do potyčky se zapojili i další - známý bitkař Islanders Zenon Konopka a tvrdý obránce Rangers Bryan McCabe.

Incident poznamenal celý zbytek utkání, ve kterém ostrované nakonec zvítězili přesvědčivě 6:2. Ve třetí třetině sudí udělili dohromady 86 trestných minut, celkem se tahle bilance zastavila na číslici 112.

Do pěstního souboje se pustil i vyhlášený raubíř Sean Avery, jenž tradičně provokoval, až se do něj pustil Michael Haley a hned první ranou mu roztrhl obočí nad levým okem.