CO JSTE TO PŘEDVÁDĚLI? Hráči Ostravy si po prohře 0:4 v Teplicích od fanoušků určitě nevyslechli nic pěkného. | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Teplice - Ostrava 4:0, debakl hostů řídil dvěma góly Vachoušek

• 61
Tepličtí fotbalisté napravili vysokou porážku z minulého týdne na Slavii, v 21. kole první ligy smetli Ostravu 4:0. Na vítězství zadělali už v úvodu, po osmi minutách se hlavou trefil Vachoušek, do poločasu vedení zvýšil Mahmutovič. Po přestávce přidali další góly Vachoušek z penalty a Mareš.

Ostrava nezopakovala výkon, kterým překvapila Mladou Boleslav. Jestli se po přestávce chtěla nadechnout ke zvratu, tak ji to zhatil Šmejkal, který byl na začátku druhé půle po druhé žluté kartě vyloučen.

ON-LINE

"Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Domácí se dostali do vedení dost lacino po našich nezvládnutých standardkách. Druhý poločas potom vyzněl trochu jako groteska," řekl ostravský kouč Karol Marko.

Po vítězném zápase s Boleslaví dal opět důvěru mladé obraně, v níž vyčníval jen dvaatřicetiletý Neves. Mnoho se mu to ale nevyplatilo - stopeři zmatkovali a krajní obránci sotva stíhali v
soubojích.

Už po pár sekundách se protáhl přes Nevese Mahmutovič a brankář Daněk musel rychle na zem, aby jeho ránu zneškodnil, v 8. minutě už se ale Teplice radovaly: Verbíř kopl roh z pravé strany přímo na malé vápno, kde obrana zapomněla na Vachouška a tomu stačilo nastavit hlavu.

Baník se dokázal oklepat a vyrovnal hru, ale do teplické šestnáctky chodil jen velmi uctivě a atraktivita zápasu upadla. Z nudy zápas probraly až další chyby ostravské defenzivy a Matulův táhlý centr z přímého kopu prošel k Mahmutovičovi, jenž trefil halfvolejem horní roh branky.

Utkání Teplice versus Baník Ostrava ve videoreportáži

Po vyloučení Šmejkala na úvod druhého poločasu už byl Baník neškodný a také Tepličtí se nikam nehnali. Domácí Mareš svedl v první půli dva souboje, po nichž se dožadoval penalty, ale napotřetí se dočkal v 68. minutě po faulu na Mahmutoviče, který z penalty přetavil v třetí gól Vachoušek.

Hned vzápětí se dočkaly Teplice počtvrté - Mahmutovič utekl po pravé straně a jeho pas proměnil Mareš v další gól. Ostrava dohrávala v rozkladu a nabízela domácím spoustu šancí, jenže žádná z nich už se neujala.

"Konečně se nám podařilo odehrát utkání podle našich představ, snad jsme odčinili výkon a výsledek ze Slavie. Byli jsme aktivní, měli jsme stálou převahu," hodnotil teplický kouč Jiří Plíšek.