VEDEME! Fotbalisté Baníku Ostrava křepčí po gólu Adama Varadiho (uprostřed, se schovanou hlavou) proti Mladé Boleslavi. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ostrava - Mladá Boleslav 1:0, první jarní gól znamenal premiérové body

• 63
Fotbalisté Ostravy se v dohrávce 20. kola dočkali prvního jarního gólu i bodů. Na svém stadionu porazili 1:0 Mladou Boleslav. Jediným střelcem zápasu byl Adam Varadi. Hosté se na odpověď nezmohli, půl hodiny navíc hráli bez vyloučeného Opiely.

Utkání Ostrava versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Po víkendových zápasech se Ostrava dostala do složité situace, kdy ji od sestupové patnácté příčky dělilo jen lepší skóre. Proti Mladé Boleslavi navíc nemohli nastoupit distancovaný Lukeš a zranění Řezník a Bolf. Jen na lavičce zůstal i zkušený středopolař Marek.

I bez obvyklých opor ovšem domácí svého soupeře od prvních minut zatlačili. Hráli s chutí, agresivně, s vůlí po vítězství. "To byl náš záměr. Chtěli jsme na soupeře vlítnout a ono se nám to vyplatilo," uvedl ostravský trenér Karol Marko.

Hned v první minutě se Ostrava dostala do velké šance. K Varadiho centru se přichomýtl Frejlach, jenž ovšem není vyhlášeným hlavičkářem, a tak poslal na boleslavského gólmana Millera jen slabou střelu.

I v dalším průběhu byli aktivnější svěřenci trenéra Karola Marka. Vidět byl hlavně nabuzený Varadi. Právě on stál na konci povedené akce, kdy Neves z hloubi pole nakopl míč a Frejlach ho sklepl před bránu. Ostravský útočník převzal míč na hranici ofsajdu a prostřelil gólmana Millera - 1:0.

Boleslav se v útoku neprosazovala. Její ojedinělé akce mařila domácí obrana, a tak se na polovině Ostravy skoro nehrálo. Vždyť hosté ani jednou v prvním poločase nevystřelili na bránu!

Před přestávkou naopak mohla Ostrava zvýšit náskok, ale Fantiš v jasné šanci trefil soupeřova gólmana.

"První poločas nám prohrál zápas. Nevstoupili jsme do něj dobře a z toho vyplynula branka, na kterou už jsme nenašli odpověď," poznamenal boleslavský kouč Karel Stanner.

Po přestávce se na hřiště dostal řecký záložník Elini Dimoutsos, který v Boleslavi hostuje z Panathinaikosu. A byl to právě mladý Řek, který ve 47. minutě mohl vyrovnat. Jeho střela ale Daňkovu bránu těsně minula.

Chystaný boleslavský tlak vzal zasvé v 57. minutě. Záložník Opiela dostal druhou žlutou kartu a poslal svůj tým do deseti. I proto nápor hostů nebyl takový, jak si ho asi představovali. Stoper Johana hlavičkoval těsně nad, stejný hráč pak v nadějné pozici přestřelil.

Ostrava tak v závěru těsné vedení ubránila, získala první jarní body a posunula se na desáté místo v tabulce.