Petr Švancara (v bílém) ze Slovácka bojuje s Josefem Jindřiškem z celku Bohemians. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Slovácko prohrálo s posledním. Začíná se bát o prvoligovou budoucnost

• 0
Diváky budeme bavit útočným fotbalem a díky němu se vyhneme záchranářským starostem, malovali si před startem jarní části sezony prvoligoví fotbalisté Slovácka. Jenže stačila pouhá tři kola a jejich přání zní jako špatný vtip. Po porážce 0:2 na hřišti posledního Ústí nad Labem začíná nelítostný boj o záchranu. Tým z Uherského Hradiště klesl na dvanácté místo a před sestupovými pozicemi má nicotný dvoubodový náskok.

"Strašně se nadřeme na gól," hledá trenér Slovácka Miroslav Soukup příčinu jarního trápení. Proti Ústí si tým přitom věřil, protože minule obral o bod vedoucí Plzeň, zatímco domácí šli do zápasu s dvanáctizápasovou sérií bez výhry. Jenže nejslabší tým tabulky nečekaně rozhodl už v úvodu. Jindy by potřeboval deset šancí, tentokrát mu na vedení 2:0 stačily pouhé dvě.

Utkání Ústí nad Labem versus Slovácko ve videoreportáži

Už po devíti minutách si našel ve vápně odražený míč po rohu ústecký stoper Valenta a z otočky a možná s tečí ho poslal přesně k tyči. Za dalších pět minut Bosňan Lamešič rozehrál na pravé straně sérii narážeček, na jejichž konci byl jeho centr na malé vápno, odkud míč uklidil do sítě rybičkou Martykán.

"Dva góly ze dvou šancí, to u nás nebývalo zvykem," usmál se trenér domácích Habanec. Zato kouč hostů Miroslav Soukup se mračil. "Ústí stačilo na výhru 20 minut a naše chyby," durdil se. "My bychom neuspěli, ani kdyby měl zápas 120 minut. Přitom defenziva Ústí byla docela přetížená." Slovácko se z děsivého úvodu probralo teprve za stavu 0:2, ovšem v první půli si vytvořilo jedinou šanci. Fujerikovu střelu z pravé strany brankář Vorel vyrazil.

Ke zvratu hostům nepomohla ani dlouhá přesilovka, protože v 54. minutě putoval předčasně do kabiny ústecký Dvořák. Slovácko sice přitlačilo soupeře k jeho brance, jenže bez pořádného zakončení.

Centrované míče ke gólům nepomohly. "Kolem vápna bylo plno a my nejsme Barcelona, abychom se tam dokázali dostat středem. Proto jsme to zkoušeli jinak," vysvětlil Soukup. "Naše centry bohužel neměly efekt, i když nás tam bylo šest nebo sedm," litoval.