Petr Benát z Českých Budějovic neproměňuje nařízenou penaltu.

Petr Benát z Českých Budějovic neproměňuje nařízenou penaltu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Budějovičtí v závěru zahodili penaltu. Že ji nekopal Otepka, mrzelo trenéra

• 2
Jen 1:1. To bylo pro fanoušky v hledišti při utkání fotbalové ligy České Budějovice - Bohemians 1905 skoro trestem. Jenže jaké to bylo pro Jihočechy na hřišti domácí prostředí, když v kotli hostů fandily snad dvě stovky zeleno-bílých fanoušků klokanů celý zápas.

A hráči domácích neslyšeli kromě výkřiků či hlasitých povzdechů a dvou bubnů nic. Žádné Jedéém! nebylo. Hosté přijeli v dobré pohodě.

Mají bodů, že by mohli nějaké ještě ušetřit napříště. Domácí hledají, kde o ně přišli. V tabulce pravdy zaznamenali další ztrátu a na jaře si ze dvou utkání doma a jednoho venku připsali dva. Mohli mít čtyři. Třeba nebýt neproměněné penalty v závěru zápasu.

Utkání České Budějovice versus Bohemians ve videoreportáži

Stráský proklouzl kolem stopera hostů Lukáše a šel k zemi. Nebyl to faul na utrženou nohu, ale Stráský rovnováhu ztratil. I drobné cvrnknutí znamenalo pád.

V samém konci zápasu na sebe vzal odpovědnost Benát. Brankář hostů Sňozík šel ještě před střelou dopředu a balon vyrazil. Už tak velké emoce ještě zesílily. Domácí se pak dostali ke dvěma rohům, ale už nic nevymysleli.

Mohli litovat zahozené šance v prvním poločase, kdy Hudson i Otepka zblízka přestřelili branku. "První poločas jsem si myslel, že budeme mít větší aktivitu," prohlásil trenér hostů Pavel Hoftych.

Ocenil dobrý vstup Jihočechů do zápasu. "Chtěli jsme hrozit po krajích přes Hartiga a Škodu a využívat brejky. To se nám ale nedařilo," prozradil z taktiky na zápas.

"Domácí nejvíce hrozili po standardních situacích. Otepka je zahrává velmi dobře," pochválil záložníka domácích, který střídal vyčerpaný. A s ním odešla i sebedůvěra domácích v útoku.

"Druhý poločas jsme hru zjednodušili a dokázali jsme jít do vedení," připomněl Hoftych. "V závěru nás podržel gólman. Lukáš ale říkal, že to penalta nebyla," uvedl.

"Hráli jsme další důležité utkání," připomněl trenér domácích Jaroslav Šilhavý. Poznamenal, že jeho tým měl velkou snahu i nasazení. "Hráči chtěli. Možná i proto hráli místy nepřesně," uvedl.

"Měli jsme ale dát tři čtyři góly. Vývoj utkání by pak byl jiný." Když dostal jeho tým gól, moc dobře mu nebylo. Hostující Hartig našel Škodu a ten šel sám na Kučeru - 0:1.

"Naštěstí jsme dokázali vyrovnat," konstatoval. Ondrášek přizvedl hlavou na bližší tyči centr Otepky z rohu a Vulin snadno hlavou vyrovnal. "Bohužel, nedali jsme v devadesáté minutě penaltu," vzdychl Jaroslav Šilhavý.

Upřesnil, že by ji kopal Otepka, ale ten už na hřišti nebyl. "Benát dříve standardní situace zahrával," připomněl. "Předtím hrál dobře. Bohužel, polovysoká střela byla pro brankáře."