GRATULACE. Marku Kuličovi (vpravo) gratuluje ke gólu jeho boleslavský parťák Jan Chramosta. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Boleslavský Chramosta: Dali jsme do zápasu všechno a to se nám vrátilo

• 2
Když fotbalisté Mladé Boleslavi na podzim "odflákli" zápas v Brně a prohrou 1:3 darovali domácím první tři body v sezoně, byl to trapas. Včera ovšem brněnští hráči museli schovávat tváře do dlaní nejen kvůli velké zimě, ale především na základě svého výkonu. Trapas tentokrát předvedli oni.

Mladá Boleslav doma vyhrála 5:0, připsala si střelecký rekord v nejvyšší soutěži, ale zápis do historie mohl být klidně výraznější. "Trávník byl skvěle připravený, navíc ho údržbáři ještě před zápasem pokropili, což nám vyhovuje," chválil si kapitán Marek Kulič.

Poskvrněné hřiště mělo daleko do prvoligové podoby, ale jen co se týče vzhledu. Jinak to na něm domácím vskutku šlapalo.
Kuličova první akce ze sedmé minuty už se blížila k přívlastku zazděná, ale do jeho prostrkávačky skrz malým pokutovým územím se po zemi vrhl Hamouz a srazil si míč do vlastní branky. Zároveň jako kdyby brněnský obránce zlomil vaz i celé obraně. Ta jednoduše nefungovala.

Utkání Boleslav versus Brno ve videoreportáži

Ve 25. minutě ještě Kuličovu střelu z bezprostřední blízkosti zblokoval Mitrovič do břevna, ale dvě minuty nato srbského beka obral o míč Chramosta, vysunul Kuliče a ten přízemní střelou zvýšil na 2:0.

"Dali jsme do zápasu všechno a taky se nám to vrátilo," pochvaloval si útočník Jan Chramosta.

I on se dočkal, byť si v šancích dost protrpěl. Deset minut po přestávce krásně zakončil míč z prostoru před vápnem přesně do pravého horního rohu a míč se od konstrukce branky odrazil do sítě. Jak působivé, ale než mladý útočník stihl zvednout ruce, rychlejší byl pomezní rozhodčí s praporkem. Ofsajd.

"Mrzí mě to, protože takhle vymést se mi to už možná nikdy nepovede," pousmál se Chramosta.

Pak navíc z úhlu minul v jasné gólové šanci a vyšlo to až na třetí pokus. Mezitím už skórovali Mendy s Procházkou a Chramosta uzavřel na 5:0 trefou nedaleko penaltového puntíku.

"To už nebyl problém, Venca Procházka mi krásně pustil míč pod sebe. Hodně jsem chtěl dát gól, takže jsem spokojený," usmíval se Chramosta.

A zatímco se domácí hráči předháněli v tom, kdo ještě víc potupí Brno, jejich brankář Miller se vžíval do role diváků. Za celý zápas čelil jediné střele, navíc ještě mimo branku.

"Měli jsme dost odražených míčů, takže Brno ani nemělo čas na nějaký nápor," poznamenal Kulič.

Mladá Boleslav si mrazivý zápas vychutnala a dál může pomýšlet na třetí místo. Na Jablonec, který drží poslední pohárovou příčku, ztrácí dva body. Dnes však může boleslavské manko o bod vzrůst, pokud vyhraje Olomouc.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37