KLÍČOVÁ SITUACE. Žádný z hráčů Plzně v ofsajdu nestál. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

• 79
Bolf nastavuje mimo šestnáctku nohu a Šultes přes ní přepadává. Jenže sudí nařizuje místo přímého kopu penaltu, Ostrava se cítí ukřivděná. Podívejte se na tento moment z fotbalové ligy nebo na pět zásahů Boleslavi do sítě Brna ve videoreportážích z 19. kola.

Olomouc - Ostrava 2:0

V dohrávce kola dominovala po většinu zápasu Olomouc, na domácím stadionu porazila Ostravu 2:0. Sigma se tak vrátila zpátky na třetí místo tabulky. I díky sporné penaltě, kterou proměnil Janotka.

Sparta - Příbram 1:0

Jediný gól dali sparťanští fotbalisté v 19. kole. Proti Příbrami se trefil záložník Zeman a spasil tak favorita, který měl celý zápas velkou převahu, ale proti houževnatě bránícímu soupeři se nemohl prosadit.

Mladá Boleslav - Brno 5:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi si doma pohráli s Brnem. Debakl 5:0 načal dvěma góly Kulič, další přesné zásahy přidali během druhého poločasu Mendy, Procházka a Chramosta.

Slovácko - Plzeň 2:2

Vedoucí tým fotbalové ligy Plzeň na stadionu Slovácka tři body nezískala. Západočeši se už v první minutě ujali vedení, ale nakonec museli dotahovat skóre na závěrečných 2:2. V závěru sudí neuznal Plzni regulérní gól, když pomezní chybně odmával ofsajd.

Liberec - Slavia 0:2

Fotbalisté Slavie vezou tři body z Liberce, kde čtyři roky nevyhráli. Zatímco domácí byli v útočné fázi neškodní, hosté se v útoku blýskli nevídanou efektivitou. Liberecké mužstvo načal gólem v první půli jejich bývalý hráč Zbyněk Pospěch, druhou trefu přidal po přestávce Koreš.

Bohemians 1905 - Jablonec 0:1

Pátou výhru v řadě už fotbalisté Bohemians neoslavili. Vítěznou sérii pražského týmu ukončil rozjetý Jablonec, jenž naopak svoji sňůru úspěchů na pět výher prodloužil. Jediný gól zahajovacího zápasu 19. kola dal hlavou obránce Pavel Eliáš.

Hradec Králové - České Budějovice 2:0

Fotbalisté Hradce Králové si poradili na domácím stadionu s Českými Budějovicemi. Tříbodový zisk, kterého se domácí dočkali po čtyřech utkáních bez výhry, zařídili svými góly Fischer a Dvořák.

Teplice - Ústí nad Labem 2:1

Derby dvou severočeských mužstev zvládly lépe Teplice, které porazily Ústí nad Labem 2:1. Rozhodující branku si připsal náhradník Mahmutovič.