RADOST. Fotbalisté Slavie oslavují střelce gólu Stanislava Vlčka (vpravo).

RADOST. Fotbalisté Slavie oslavují střelce gólu Stanislava Vlčka (vpravo). | foto: Michal Šula, MAFRA

Bylo by smutné, kdyby teď zmizela bojovná nálada, říká slávista Vlček

• 12
Místo toho, aby se radoval ze vstřelené branky a užíval si narozeniny, fotbalového útočníka Stanislava Vlčka mrzelo, že Slavia jen remizovala 1:1 s Brnem. "Z gólu mám samozřejmě radost, ale spíš převládá zklamání z toho, že nemáme tři body," mračil se po zápase.

Donedávna ho trápilo zraněné koleno, proto do úvodního jarního kola nenastoupil v základní sestavě. Odehrál celý druhý poločas a byl to právě on, kdo v 63. minutě vyrovnal.

Utkání Slavia versus Brno ve videoreportáži

Dorážel jste míč do odkryté brány. To byl docela snadný gól, ne?
Takovéhle dorážky vypadají jednoduše, ale nejdřív se k nim musíte dostat. Moc důležitý je výběr místa, musíte být ve správný čas na správném místě.

S remízou nemůžete být moc spokojení.
To taky nejsme. Můžeme být ale rádi, že se nám podařilo alespoň to vyrovnání. Máme v týmu hodně mladých hráčů a někteří tu tíhu ligového zápasu neunesli. Oni si to ale postupně osahají, bude to lepší a lepší.

Před zápasem jste říkali, že tým je silnější než na podzim. Co k tomu můžete říct po téhle remíze?
Po zimní přípravě jsme všichni měli dobrý pocit. I proto je škoda, že se nám hned první zápas nepovedl. Mužstvo ale kvalitu má, snad se to otočí a my začneme vyhrávat.

Nemůže remíza přebít povedenou přípravu?
To si nemyslím. V sobotu na tréninku si to zhodnotíme a řekneme, co bylo špatně. Věřím, že se z toho všeho poučíme. Bylo by smutné, kdyby po tomhle zápase zmizela ta bojovná nálada, která tu před zápasem byla.

V sobotu slavíte pětatřicáté narozeniny. Co plánujete?
Žádnou velkou oslavu neplánuju, na to si moc nepotrpím. Do kabiny většinou dáváme občerstvení, což asi nemine ani mě, ale nic speciálního nechystám. Vždyť ani není co slavit, přeci jen už mi není dvacet.

Už víte, jestli budete pokračovat i v dalším ročníku?
Smlouva mi končí v létě a zatím jsme se o jejím prodloužení nebavili. Bude záležet na tom, jak budu zdravý. Jsou jen dvě možnosti - buď to zabalím, nebo budu pokračovat.

Když zmiňujete zdraví, tak co koleno? Už byste vydržel celý zápas?
Nevím, v přípravě jsem odehrál jen tři poločasy, takže to nemám vyzkoušené. Koleno jsem měl zraněné čtyři měsíce, takže to takhle narychlo asi ani nemůže být ideální.