V ZAJETÍ SPOLUHRÁČŮ. Českému útočníkovi Liboru Kozákovi z Lazia Řím (s číslem 18) blahopřejí ke gólu jeho spoluhráči. | foto: Felice CalabroAP

Kozák dal svůj pátý gól v sezoně, Juventus vyhrál šlágr nad Interem

• 145
Český útočník Libor Kozák potvrdil svou střeleckou formu, když pomohl Laziu Řím k výhře 2:0 na půdě Brescie již svým pátým gólem v sezoně. AC Milán deklasovalo Parmu na svém hřišti 4:0 a pojistilo si první místo tabulky. Ve šlágru 25. kola italské ligy se radoval Juventus z výhry nad obhájcem titulu Interem Milán.

Kozák se tak prosadil již počtvrté za posledních šest zápasů. I jeho zásluhou Lazio drží třetí příčku se ztrátou čtyř bodů na druhou Neapol.

Český fotbalový reprezentant do jednadvaceti let , který se v lednu probojoval do základní sestavy Lazia, patřil znovu k tahounům ofenzivy Římanů. Jeho velká chvíle přišla v 58. minutě, kdy po rohovém kopu přeskočil všechny obránce soupeře a hlavou zvýšil na konečných 2:0.

Prosadil se tak proti týmu, v němž strávil minulou sezonu na hostování.

"Proto jsem gól příliš neoslavoval. Jen jsem udělal takové gesto ve stylu Pinocchia, jako že mi narost nos. To bylo pro kamarády," řekl Kozák italským novinářům. "Dnes jsme do toho dali všechno. To chceme v každém zápase, protože náš cíl je zůstat v tabulce na předních příčkách," dodal.

Za svůj výkon znovu dostal pochvalu od trenéra Edyho Rejy. "Začíná být pro náš tým velmi důležitý. Velmi dobře drží míč a tím zvyšuje útočnou sílu celého týmu," řekl Reja.

Inter Milán si znovu zkomplikoval obhajobu titulu, když prohrál na půdě Juventusu Turín 0:1. O jediný gól se postarala po půlhodině hry nová posila turínských Matri. Inter tak ztrácí na vedoucí AC Milán osm bodů a má zápas k dobru. Zdeněk Grygera zůstal pouze mezi náhradníky Juventusu.

ZDRCENÝ ŠAMPION. Mistrovský Inter Milán v italské lize ztrácí. Po porážce opouští hřiště smutný Giampaolo Pazzini.

Deset zápasů tohoto kola přineslo celkem 36 branek a hlavní zásluhu na tom má kromě AC Milán, které v sobotu přehrálo Parmu 4:0, i Fiorentina a Cagliari.

Fiorentina si poradila 4:2 s Palermem, zatímco Cagliari zvítězilo 4:1 nad Chievem po dvou gólech Neneho.

Dvakrát se do střelecké listiny zapsal i Di Natale z Udine, který při výhře 3:0 nad Cesenou zlepšil svou bilanci již na 18 branek a na druhém místě tabulky střelců ztrácí dva zásahy na vedoucího Cavaniho z Neapole.

Udine, které znovu nevyužilo služeb českého útočníka Matěje Vydry, se po výhře dostalo již na pátou příčku tabulky zaručující start v Evropské lize.

V novém roce neporažený AC Milán, který v úterním úvodním osmifinále Ligy mistrů přivítá londýnský Tottenham, v Serii A naplno bodoval po dvou předchozích remízách.

Skóre na San Siru otevřel v osmé minutě první ligovou brankou v sezoně Nizozemec Clarence Seedorf. Náskok za devět minut zdvojnásobil Antonio Cassano, který si připsal první gól v dresu "Rossoneri" od svého lednového příchodu ze Sampdorie Janov.

SPOLEČNÁ OSLAVA. Antonio Cassano (vlevo) z AC Milán se raduje z branky se spoluhráči Ibrahimovicem (uprostřed) a Gattusem.

Druhý poločas pak patřil střídajícímu Brazilci Robinhovi, který zpečetil výsledek dvěma brankami během tří minut.

Neapol udržela kontakt s vedoucím AC díky dvěma brankám nejlepšího střelce soutěže Edinsona Cavaniho, který si s dvaceti ligovými zásahy upevnil náskok v čele střeleckého pořadí.

Uruguayský útočník nejprve pět minut po přestávce z penalty poslal hosty do vedení a v 83. minutě náskok ranou zblízka pojistil.

Neapol vyhrála na římském stadionu nad AS poprvé od roku 1993 a připravila domácímu mužstvu první domácí ligovou prohru v sezoně.

Výsledky 25. kola:
AC Milán - Parma 4:0 (62. a 65. Robinho, 8. Seedorf, 17. Cassano), AS Řím - Neapol 0:2 (50. z pen. a 83. Cavani), Palermo - Fiorentina 2:4 (7. Pastore, 48. Nocerino - 36. Gilardino, 70. Camporese, 78. vlastní Bovo, 88. Montolivo), Bari - FC Janov 0:0, Brescia - Lazio Řím 0:2 (17. González, 58. Kozák), Cagliari - Chievo 4:1 (43. a 71. Nene, 18. Conti, 29. Canini - 84. Thereau), Catania - Lecce 3:2 (80. a 85. Lodi, 45. Silvestre - 56. Jeda, 61. Munari), Cesena - Udine 0:3 (41. a 75. Di Natale, 69. Inler), Sampdoria Janov - Boloňa 3:1 (8. Palombo, 11. Gastaldello, 15. Maccarone - 65. Paponi), Juventus Turín - Inter Milán 1:0 (30. Matri).