Český záložník Jan Morávek (vlevo) v dresu Kaiserslauternu (ilustrační foto).

Český záložník Jan Morávek (vlevo) v dresu Kaiserslauternu (ilustrační foto). | foto: AP

Morávek zařídil gólem v poslední minutě remízu s lídrem z Dortmundu

• 32
Český záložník Jan Morávek zařídil Kaiserslauternu ve 22. kole německé ligy brankou v poslední minutě domácí remízu 1:1 s lídrem tabulky Dortmundem. Připsal si tak pátou bundesligovou trefu v tomto ročníku.

Jednadvacetiletý Morávek, který v týmu nováčka soutěže hostuje od začátku sezony ze Schalke, poslal odražený míč do horního rohu branky.

Morávkův gól v čase 1:00:

Hosty sice dostal do vedení v 81. minutě záložník Sven Bender, ale krátce nato byl po druhé žluté kartě vyloučen srbský stoper Borussie Neven Subotič.

Dortmund v novém roce ještě neprohrál, ale z pěti utkání hned třikrát remizoval. V čele tabulky tak má desetibodový náskok před druhým Leverkusenem.

Kaiserslautern, v jehož záloze odehrál úvodní hodinu Adam Hloušek a 84 minut Jiří Bílek, přerušil třízápasovou ligovou sérii bez bodu. Na první vítězství v jarní části však stále čeká.

POPRVÉ V ZÁKLADU. Adam Hloušek (uprostřed) v utkání proti Dortmundu poprvé nastoupil v základní sestavě Kaiserslauternu.

Souboj českých záložníků Jana Poláka a Davida Jarolíma dopadl lépe pro Jarolíma. Jeho Hamburk vyhrál ve Wolfsburgu 1:0. Polák, jenž odehrál v dresu "Vlků" 72 minut a dostal žlutou kartu, se nedočkal bodů ani ve svém druhém utkání po lednovém příchodu z bruselského Anderlechtu.

Wolfsburgu, který vyhrál jen jednou z posledních dvanácti bundesligových zápasů, nepomohlo ani pondělní odvolání anglického trenéra Steva McClarena.

O čtvrté výhře hostů z posledních pěti utkání rozhodl v 33. minutě z penalty chorvatský útočník Mladen Petrič. Jarolím odehrál v sestavě vítězů celý zápas, tradičně na lavičce zůstal náhradní brankář Jaroslav Drobný.

Druhé místo tabulky uhájil Leverkusen, který i s Michalem Kadlecem na kraji obrany vyhrál 3:0 ve Frankfurtu. Ten se v novém roce trápí: z pěti utkání čtyřikrát prohrál a pokaždé nevstřelil ani gól. Tuto sérii dnes nepřerušil ani útočník Martin Fenin, jenž nastoupil do druhého poločasu.

JE TAM! Fotbalisté Bayernu Mnichov (zleva) Mario Gomez, Arjen Robben a Franck Ribery oslavují gól v zápase s Hoffenheimem.
ZRANĚNÁ HVĚZDA. Arjen Robben z Bayernu sice vstřelil v zápase s Hoffenheimem dva góly, ale musel se vypořádat i s krvavým zraněním v obličeji.

RADOST I ZRANĚNÍ. Vlevo se Arjen Robben raduje z gólu Bayernu, vpravo polyká krev.

Mistrovský Bayern Mnichov deklasoval Hoffenheim 4:0 a na svém stadionu vyhrál desátý soutěžní zápas za sebou. Ve všech předchozích sedmi ligových duelech domácí navíc nasázeli soupeřům minimálně tři branky.

Skóre v Allianz Aréně otevřel už v druhé minutě nejlepší střelec soutěže Mario Gómez svým sedmnáctým zásahem v sezoně. V 15. minutě zdvojnásobil vedení Thomas Müller a v druhém poločase přidal další dvě branky Nizozemec Arjen Robben.

Fotbalisté Kolína nad Rýnem nadále úspěšně pokračují v záchranářských bojích o setrvání v bundeslize. Tentokrát vyhráli 4:2 nad Mohučí a doma naplno bodovali ve čtvrtém utkání za sebou. Poskočili tak již na třináctou příčku s náskokem dvou bodů na sestupové pozice.

I v tomto kole se Kolín mohl spolehnout na své hvězdné útočné duo Podolski - Novakovič. Oba se trefili dvakrát a vylepšili svou bilanci na devět branek v sezoně. Novakovič navíc skóroval dvakrát v druhém utkání po sobě a Podolski si v posledních pěti duelech připsal pět branek.

Výsledky 22. kola:
Kaiserslautern - Dortmund 1:1
(90. Morávek - 81. Bender), Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:0 (63. a 81. Robben, 2. Gómez, 15. Müller), Frankfurt - Leverkusen 0:3 (9. Rolfes, 32. Renato Augusto, 84. Balitsch), Schalke - Freiburg 1:0 (49. Farfán), St. Pauli - Mönchengladbach 3:1 (37. Kruse, 53. Asamoah, 58. Lehmann - 9. De Camargo), Stuttgart - Norimberk 1:4 (45.+2 Funk - 11. Simmons, 28. Schieber, 51. Chandler, 63. Ekici), Wolfsburg - Hamburk 0:1 (33. Petrič z pen.), Kolín nad Rýnem - Mohuč 4:2 (3. a 55. Podolski, 43. a 60. Novakovič - 31. Allagui, 89. Sliškovič), Brémy - Hannover 1:1 (50. Mertesacker - 26. Konan).