Micheal Haley (vpravo) z NY Islanders vyčkává s čím vyrukuje brankář Pittsburghu Brent Johnson. | foto: AP

Hudler byl u tří gólů Detroitu, Islanders v utkání plném bitek rozdrtili Pittsburgh

• 54
V pátečním zápase na ledě Bostonu se útočník Jiří Hudler jedním ze svých nejlepších výkonů sezony (1+2) přičinil o výhru Detroitu 6:1. Za domácí alespoň korigoval stav David Krejčí. Nejproduktivnější Čech v NHL Martin Havlát (1+1) pomohl Minnesotě k výhře nad St. Louis. Divoké utkání viděli fanoušci v New Yorku, když Islanders rozdrtili Pittsburgh 9:3 a rozhodčí udělili celkově 346 trestných minut.

Tři body v jednom zápase vyprodukoval Jiří Hudler podruhé v sezoně a zlepšil se na celkových 23 zápisů (6+17) z dosavadních 50 startů.

Detroit i díky výkonu českého útočníka uspěl na ledě Bostonu jasně 6:1 a napravil tak středeční zaváhání z domácího prostředí proti Nashvillu (1:4).

Z posledních pěti duelů uhráli Red Wings teprve druhý dvoubodový zisk, o což se v pátek výrazněji přičinili kromě zmiňovaného Hudlera také Henrik Zetterberg (1+2) či Todd Bertuzzi (2+0). Za domácí Boston alespoň zmírnil porážku svou osmou trefou sezony centr David Krejčí.

Todd Bertuzzi z Detroitu příjmá gratulace spoluhráčů po vstřeleném gólu.

Islanders rozdrtili Pittsburgh, rozhodčí udělili celkem 346 trestných minut

Ve stejném duchu jako nedávná řežba mezi Bostonem a Montrealem (8:6 a 187 trestných minut) se nesl také páteční souboj Islanders s Pittsburghem, který kromě zraněných hvězd Sidney Crosbyho a Jevgenije Malkina postrádal i suspendovaného bijce Matta Cookea. Domácí New York uspěl vysoko 9:3 a rozhodčí udělili dokonce 346 trestných minut.

Za posledních deset let v NHL se jednalo o druhý nejbrutálnější zápas, když v daném období více trestů rozhodčí udělili jen v roce 2004 v souboji Philadelphie s Ottawou (419 trestných minut).

AU! Rick DiPietro právě inkasoval ránu pod oko. Bitku trvající tři vteřiny prohrál stylem K.O.

Náboj do utkání vnesla předchozí konfrontace celků z 2. února, kdy Penguins doma uspěli 3:0 a brankář Brent Johnson k vychytané nule přidal i direkt v bitce s brankářským sokem Rickem DiPietrem (Více ZDE). Jednička Islanders tehdy utrpěla zranění hlavy a její spoluhráči se rozhodli celý incident v pátek řádně pomstít.

Nutno dodat, že jim jejich plán vyšel dokonale. Johnsonovi totiž nasázeli sedm z celkových devíti branek a zapojili jej i do pěstního souboje:

Havlát zachránil Minnesotu na ledě Blues

Útočník Martin Havlát svým 16. gólem sezony vyrovnal v čase 59:02 stav utkání mezi Minnesotou a St. Louis na 4:4. Hostující Wild nakonec díky trefě veterána Johna Maddena, jenž v deváté sérii nájezdů předčil Vladimíra Sobotku, zvítězili 5:4SN.

Havlát si kromě gólu připsal i asistenci a vylepšil si statistiky na 48 zápisů z 54 startů, díky čemuž suverénně kraluje českým hokejistům v NHL.

Pavelec zneškodnil nájezd Gáboríka a konečně se dočkal výhry

Po čtyřech porážkách v řadě se český gólman Ondřej Pavelec mohl opět radovat z vychytané výhry. V novém roce se od úvodní minuty v brance Atlanty neobjevil jiný gólman, než právě kladenský odchovanec. Z daných šestnácti startů ovšem Pavelec vychytal pouze pět vítězství a páteční úspěch 3:2 nad Rangers je posledním z nich.

Pavelec kryl 27 střel Rangers včetně trestného střílení v podání Mariána Gáboríka a byl vyhlášen druhou hvězdou po svém spoluhráči Evanderu Kaneovi, který byl s bilancí (2+1) u všech gólů Thrashers. Ve svém čtvrtém startu po návratu z marodky si útočník hostí Václav Prospal připsal svou první asistenci.

Peter Forsberg z Colorada to u mantinelu pěkně schytal od Ricka Nashe z Columbusu.

Columbus překazil comeback Forsberga

Ani premiérový letošní start hvězdného veterána Petera Forsberga, jenž se po vleklých zdravotních potížích ve svých 37 letech rozhodl pro návrat do NHL, nepomohl Coloradu k přerušený černé série. Avalanche švédského útočníka nasadili poprvé do akce na ledě Columbusu, který je po výsledku 3:1 odsoudil k šesté porážce za sebou.

"Vedl si dobře. Myslím, že se cítí skvěle a není o čem pochybovat," hodnotil výkon Forsberga jeho spoluhráč z útoku Milan Hejduk. Daná formace byla na ledě u dvou obdržených gólů Avs poté, co za domácí Blue Jackets řádil zejména kapitán Rick Nash (1+1). Asistenci si připsal i český forvard Jakub Voráček.

Bitkař David Kočí se připomněl soubojem s Jaredem Bollem:

Boston - Detroit 1:6 (Krejčí 1+0 - Hudler 1+2)
New Jersey - San Jose 2:1 (za domácí Eliáš 0+1)
NY Islanders - Pittsburgh 9:3 (za domácí Martínek 0+1)
Calgary - Anaheim 4:5PP
Atlanta - NY Rangers 3:2 (brankář Pavelec kryl 27 střel a dvakrát inkasoval - Prospal 0+1)
St. Louis - Minnesota 4:5SN (Polák 0+1 - Havlát 1+1)
Dallas - Chicago 4:3SN
Columbus - Colorado 3:1 (za domácí Voráček 0+1)