PŘESNÉ ZÁPĚSTÍ. Jednu ze tří montrealských branek za záda brankáře Islanders Mikko Koskinena umístil také český hokejista Tomáš Plekanec. Jenže v samostatných nájezdech dopadl duel opačně a newyorští hosté v Kanadě zvítězili. | foto: AP

Plekanec dal gól proti Islanders, Vokoun třikrát inkasoval od Buffala

• 7
Hokejisté Montrealu pouhý den po řežbě s Bostonem, v níž padlo čtrnáct branek a diváci viděli nespočet pěstních soubojů, přivítali Islanders a nedokázali naplnit roli favorita.

Alespoň k bodu Canadiens pomohli Tomáš Plekanec (1+0) a Jaroslav Špaček (0+1). Brankář Tomáš Vokoun nezabránil další těsné porážce Floridy.

Newyorský tým ze dna tabulky NHL si z vyprodané montrealské arény Bell Centre odvezl oba body poté, co po remíze 3:3 z řádné hrací doby uspěl ve čtvrté sérii nájezdů útočník Kyle Okposo.

Mezi neúspěšnými exekutory Canadiens byl i centr Tomáš Plekanec, který nedokázal navázat na svou 19. trefu sezony z 39. minuty utkání. Kladenský odchovanec je nejlepším českým kanonýrem v aktuální sezoně NHL, což potvrdil suverénním zakončením z brejku dva na jednoho.

V brance vítězů nastoupil Fin Mikko Koskinen, jenž je už pátým brankářem Islanders v této sezoně. Veterán Dwayne Roloson totiž přestoupil do Tampy Bay a jednička Rick DiPietro, stejně jako Nathan Lawson a Kevin Poulin jsou na listině zraněných. Dvaadvacetiletý Koskinen dosáhl své premiérové výhry v NHL, když kryl 37 střel a navíc neinkasoval v penaltovém rozstřelu.

FANTAZIE. Na výhře Islanders v utkání proti Montrealu má lví podíl brankář Mikko Koskinen, jenž chytil i tento puk, vypálený z hokejky Jamese Wisniewského.

Vokoun nezabránil další těsné porážce Floridy

V úterý Tomáš Vokoun kryl 26 střel a jeho Florida podlehla 1:2 týmu St. Louis. Ve čtvrtek pak česká reprezentační jednička předvedla 24 zákroků, což pro změnu nestačilo na Buffalo. Sabres si totiž odvezli výhru 3:2 v prodloužení.

"Znova jsme ztratili další bod. Je to frustrující, ale věšet hlavy je poslední věc, kterou můžeme udělat. Jen s výhrami získáte sebevědomí a stoupáte tabulkou," řekl zámořským novinářům útočník Steve Bernier, jeden ze dvou střelců Panthers, které sužuje slabá ofenziva.

Premiéru za nový klub si odbyl v domácím dresu útočník Jack Skille, jenž se ve středu stal součástí výměny Michaela Frolíka a práv na Alexandra Saláka do Chicaga. Po konfrontaci dvou celků pomýšlejících na postup tabulkou na místa zajišťující play-off Východní konference Florida zůstává jedenáctá s 53 body a Buffalo je desáté s 57 body.

CIRKUSOVÉ ČÍSLO. Ono to dost dobře nejde, neusmát se nad polohou těla Jacka Skilleho, ačkoli hráč Floridy tohle "cirkusové" číslo předvádí před užaslým Thomasem Vanekem z Buffala určitě proti své vůli.

New Jersey udolalo Toronto a Lemaire slavil 600. výhru

V podobné pozici jako Florida s Buffalem, jen s ještě větším odstupem na poslední postupovou příčku do play-off, jsou také týmy Toronta a New Jersey. Zejména Devils se po novém roce probrali a z posledního týmu ligy se derou tabulkou nahoru.

Nárůst formy potvrdili i ve čtvrtek na ledě kanadského celku, odkud si odvezli výhru 2:1 v prodloužení. Vítězný gól vsítil Rus Ilja Kovalčuk a zajistil tak pro svého kouče Jacquese Lemairea jubileum v podobě 600. výhry ve slavné soutěži. Lemaire dané mety dosáhl jako osmý trenér v historii.

Oslabený Pittsburgh vybojoval výhru proti Los Angeles

Pittsburgh v 15 zápase bez svého kapitána Sidneyho Crosbyho uhrál již devátou výhru, když na domácím ledě ve čtvrtek porazil Los Angeles v prodloužení těsně 2:1.

Domácím vedle zmíněného kapitána a druhé ofenzivní hvězdy Jevgenije Malkina chyběli ještě čtyři další hráči základní sestavy. Daná šestice přitom dohromady vydala na 80 z dosavadních 161 nastřílených gólů Pens.

I přes velkou ztrátu v ofenzivě si svěřenci kouče Dana Bylsmy dokázali opět poradit. V řádné hrací době uhráli remízu 1:1 gólem Bretta Sterlinga a v prodloužení jim přiřkl druhý bod centr Jordan Staal.

JEN TAK SE ZAKŘENIT - to on zase Jordan Staal umí. Zvlášť když si k tomu připraví takový důvod jako gól v nastaveném čase. Pogratulovat mu přijel spoluhráč z Pittsburghu Pascal Dupuis.

Toronto - New Jersey 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
26. Kuljomin - 44. Zubrus (Eliáš), 65. Kovalčuk. Střely na branku: 32:39. Diváci: 19 260.

Philadelphia - Carolina 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky
: 41. J. Carter, 52. Briere - 53. T. Ruutu. Střely na branku: 25:32. Diváci: 19 726.

Pittsburgh - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky
: 7. Sterling, 65. J. Staal - 18. Stoll. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 208.

Montreal - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
15. Pacioretty (Špaček), 26. Pouliot, 39. Plekanec - 38. a 45. Grabner, 17. Tavares, rozh. nájezd Okposo. Střely na branku: 40:33. Diváci: 21 273.

Florida - Buffalo 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
39. Bernier, 41. Reasoner - 31. M. Weber, 49. Vanek, 65. Myers. Střely na branku: 26:27. Diváci: 14 559. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři branky ze 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta.