ROZDAL I SCHYTAL. S výrazem gladiátora ve tváři opouští bostonský David Krejčí led. Jak patrno, trochu té krve asi snese, zvlášť když jeho tým nad Montrealem zvítězil. Ano, po bitce se utkání dokonce dohrálo. | foto: AP

Krejčí a Plekanec bodovali v utkání bohatém na bitky, Vrbata dal vítězný gól

• 44
Na středeční konfrontaci elitních celků Severovýchodní divize fanoušci NHL jen tak nezapomenou. Viděli vítězství domácího Bostonu nad Montrealem 8:6 okořeněné řadou pěstních soubojů, do kterých se zapojili i brankáři Tim Thomas s Careym Pricem. Nezaháleli ani čeští hokejisté David Krejčí, Jaroslav Špaček a Roman Hamrlík. V dalším duelu Phoenix uspěl na ledě Dallasu gólem Radima Vrbaty.

Fanoušci v aréně TD Garden ve středu přišli na zápas, ve kterém padlo čtrnáct gólů a rozhodčí udělili celkově 187 trestných minut. K jejich velké radosti ve vyhecovaném duelu zvítězili domácí hokejisté Bostonu nad Montrealem 8:6.

Statistiky si vylepšili zejména útočníci elitní formace Nathan Horton (1+4), Milan Lucic (2+1) a český centr David Krejčí (0+3), který se ve třetí třetině nebál zapojit také do pěstního souboje. Ve své druhé bitce sezony a zároveň kariéry v NHL mu soupeřem byl Benoit Pouliot:

Nejbouřlivější pasáží utkání však bylo prostřední dějství. Středeční konfrontace mezi Bruins a Canadiens byla již 709. v historii zámořské soutěže, vůbec poprvé ovšem oba celky skórovaly čtyřikrát v jedné dvacetiminutovce.

V daném dějství došlo také k největší hromadné šarvátce, když se mimo jiné do sebe pustili také oba gólmani Tim Thomas a Carey Price:

V dresu Montrealu si dvě asistence připsal centr Tomáš Plekanec. Obránci Roman Hamrlík a Jaroslav Špaček nebodovali, v závěrečném dějství se však oba zapojili do bitkařských vložek - Johnny Boychuk vs. Špaček, Shawn Thornton vs. Hamrlík:

Vrbata dal vítězný gól Phoenixu, trefil se i Rozsíval

Útočník Radim Vrbata ve středu navázal na pondělní dva góly ze střetnutí proti Coloradu (3:0), když v prodloužení na ledě Dallasu zařídil třetí vítězství Phoenixu za sebou. Coyotes díky čtrnácté trefě v sezoně z hole českého reprezentanta uspěli 3:2PP.

Domácí Stars přitom v utkání dvakrát vedli po gólech Stevea Otta a Brada Richardse. Phoenix ovšem v obou případech dokázal srovnat, o což se svou premiérovou trefou v dresu Coyotes po výměně z Rangers postaral také obránce Michal Rozsíval.

Premiéru v National Hockey League si ve středu za Dallas odbyl útočník Tomáš Vincour. Dvacetiletý rodák z Brna odehrál necelých 11 minut a jednou ohrozil brankáře Ilju Bryzgalova.

Boston - Montreal 8:6 (2:0, 4:4, 2:2)
Branky
: 32. a 51. Ryder, 33. a 35. Lucic (na obě Krejčí), 14. Marchand, 14. Seidenberg, 30.  McQuaid, 55. Horton (Krejčí) - 48. a 60. Pacioretty, 21. Gionta (Plekanec), 29. Subban (Plekanec), 32. Y. Weber, 33. Desharnais. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17 565.

Columbus - San Jose 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
10. Huselius, 20. Clitsome - 22. Huskins, 34. Wellwood, 56. Marleau. Střely na branku: 44:32. Diváci: 11 906.

Detroit - Nashville 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
37. Salej - 4. Erat, 15. Legwand, 22. C. Wilson, 31. S. Kosticyn. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20 066.

Minnesota - Colorado 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
15. Miettinen, 16. Havlát, 31. Madden - 16. a 41. D. Jones (na druhou Hejduk). Střely na branku: 24:25. Diváci: 18 194.

Dallas - Phoenix 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
11. Ott, 26. B. Richards - 19. Rozsíval, 46. Boedker, 62. Vrbata. Střely na branku: 18:35. Diváci: 11 488.

Calgary - Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky
: 9. a 56. Jackman, 34. O. Jokinen, 38. Glencross, 49. Babčuk - 10. Kelly (Kuba), 11. Campoli. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19 289.

Edmonton - Chicago 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
57. Eberle - 45. a 60. P. Kane, 11. Sharp, 26. Bickell. Střely na branku: 24:26. Diváci: 16 839.

Vancouver - Anaheim 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
28. D. Sedin, 46. Burrows, 60. Kesler - 25. a 47. Ryan, 1. J. Blake, 24. McMillan. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18 860.