Český brankář Michal Neuvirth z Washingtonu vyráží puk.

Český brankář Michal Neuvirth z Washingtonu vyráží puk. | foto: AP

Neuvirth vychytal v NHL nulu proti oslabenému Pittsburghu

• 14
Gólman Michal Neuvirth v neděli prožil návrat po zranění ve velkém stylu, když vychytal nulu proti Pittsburghu. Vítězství Washingtonu 3:0 podpořil 22 zákroky a dosáhl svého druhého čistého konta sezony a zároveň dosavadní kariéry v zámořské soutěži. Kanaďan Steven Stamkos byl u všech čtyř branek (1+3) Tampy Bay ve vítězném duelu proti St. Louis a opět kraluje jak střelcům, tak produktivitě.

Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem se po návratu z marodky v neděli představil v brance Washingtonu poprvé od 18. ledna a zastavil všech 22 pokusů hostujícího Pittsburghu.

Penguins nastoupili už potřinácté za sebou bez svého kapitána Sidneyho Crosbyho a navíc s vědomím, že v letošní sezoně s největší pravděpodobností již nevyužijí služeb své další ofenzivní hvězdy Jevgenije Malkina.

Ruský reprezentant se v pátek vrátil do sestavy po pěti zápasech vynechaných kvůli nemoci. Na startu druhé třetiny duelu s Buffalem si však po souboji u mantinelu vážně poranil kolenní vazy a nezbytná operace jej vyřadí na delší dobu.

Zranění klíčového hráče se nevyhnulo ani nedělní konfrontaci Washingtonu s Pittsburghem. Tentokrát se to týkalo domácích Capitals, když byl nepříjemně do hlavy zasažen kotoučem bek Mike Green:

Washington si svou gólovou produkci rozložil do všech třetin. Skóre otevřel Brooks Laich, v oslabení náskok navýšil Marcus Johansson a v poslední minutě zpečetil výsledek zásahem do prázdné klece Mike Knuble. Hvězdný Alexandr Ovečkin se v závěru utkání stal terčem nevybíravého zákroku na koleno v podání zlého muže Pittsburghu Matta Cookea:

Stamkos opět kraluje nejen střelcům, ale znovu i produktivitě

Kanadský útočník Steven Stamkos nejprve v nedělním zápase Tampy Bay proti St. Louis otevřel skóre svou jubilejní 40. trefou a následně asistoval u dalších třech gólů svých spoluhráčů. Ten poslední vsítil pouhých sedm vteřin před koncem prodloužení útočník Vincent Lecavalier a Lightning tak uspěli 4:3.

Stamkos nyní vévodí soutěži se 40 nastřílenými góly (druhý Sidney Crosby z Pittsburghu má na kontě 32 zásahů) a celkovým součtem 72 bodů (druhý Daniel Sedin z Vancouveru má na kontě 69 zápisů).

Bodový příspěvek mladého Kanaďana se navíc výrazně podepisuje pod postavení Lightning v ligové tabulce, kde týmu se ziskem 71 bodů patří celková třetí příčka za druhou Philadelphií (75 bodů) a vedoucím Vancouverem se 77 body.

Kovalčuk vystřílel New Jersey výhru v Montrealu

Výkony ruského útočníka Ilji Kovalčuka v dresu New Jersey z úvodu letošního ročníku lze snadno označit za jedno z největších zklamání sezony NHL. Poslední zápasy však naznačují jisté zlepšení.

Z posledních šesti startů Kovalčuk vytěžil osm bodů (4+4) a Devils čtyřikrát vyhráli. Naposledy tomu bylo v neděli na ledě Montrealu, kde se ruský kanonýr prezentoval dvěma zásahy. New Jersey uspělo 4:1 a Kovalčuk byl zvolen první hvězdou.

Washington - Pittsburgh 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
19. Laich, 24. Johansson, 60. Knuble. Střely na branku: 23:22. Diváci: 18 398.

Montreal - New Jersey 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
27. Subban - 5. a 59. Kovalčuk, 2. Zubrus, 24. Zajac. Střely na branku: 26:30. Diváci: 21 273.

Tampa Bay - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 1:0)
19. Stamkos, 23. Moore, 34. Downie, 65. Lecavalier - 21. Berglund, 32. Backes, 34. Nikitin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 14 896.