Jeden z hříšníků Málagy Apoňo (v oranžovém) fauluje Evera Banegu z Valencie.

Jeden z hříšníků Málagy Apoňo (v oranžovém) fauluje Evera Banegu z Valencie. | foto: AP

Postrach Weligton: loni šlápl Messimu na nohu, teď nadával rozhodčímu

• 2
Pořádně se obout do případu, to Španělská fotbalová federace umí. Tentokrát vynášela dodatečně tresty a naopak dokonce zrušila červenou kartu! Vše se týká hráčů Málagy, kteří společně s trenérem Manuelem Pellegrinim neunesli ligovou porážku s Valencií.

Zákaz startu ve dvou zápasech dostali Brazilec Weligton a Španěl Apoňo. Oba spílali při odchodu do šatny rozhodčím vehementně a taky sprostě, že to sudí Antonio Rubinos Pérez uvedl do zápasového protokolu.

Druhému se trest prodlužuje o jedno utkání, protože viděl pátou žlutou kartu v tomto ročníku. Prvně jmenovaný je navíc ve španělsku známým prchlivcem a video s ukázkou, jak šlápl ležícímu Lionelu Messimu na nohu, zvedlo svého času vlnu odporu (nejen) barcelonských fanoušků.Odkaz

Tuto sobotu už dění následující bezprostředně po závěrečném hvizdu naživo neviděl Pellegrini. Chilan byl rozhodčím vykázán za nevhodné chování z lavičky osm minut předtím.

Jeden zápas si nezahraje argentinský obránce Martín Demichelis, vyloučený za ostrý faul. Přímou červenou kartu viděl také další hráč poražených Hélder Rosário za posunky vůči asistentu rozhodčího. Jeho vyloučení však federační komise posoudila jako neopodstatněné, a tak hráč Málagy automatickému trestu unikl.

Málaga prohrála 3:4, ačkoli dvakrát vedla a pak dokonce vyrovnala na 3:3. Rozhodující gól vstřelil domácí valencijský fotbalista Aritz Aduriz v poslední minutě.