Tomáš Kaberle slaví jednu z branek se spoluhráči z Toronta.

Tomáš Kaberle slaví jednu z branek se spoluhráči z Toronta. | foto: AP

Toronto vyhnalo Pavelce na střídačku, Kaberle přihrál na čtyři branky

• 1
Hokejisté Toronta potvrdili své střelecké procitnutí v NHL, když po čtvrtečním triumfu nad St. Louis 6:5SN o pouhý den později rozstříleli také Atlantu tentokrát mnohem jednoznačnějším výsledkem 9:3. Český gólman domácích Thrashers Ondřej Pavelec střídal po pěti gólech z 24 střel. Za hosty si čtyři asistence připsal bek Tomáš Kaberle. V dalších duelech skórovali Aleš Hemský s Milanem Michálkem.

Střelecká produktivita v rozehrané sezoně dosud rozhodně nepatřila mezi silné stránky hokejistů Toronta. V posledních dnech se ovšem Maple Leafs potkali s parádní formou.

Bodování čechů v nhl

1. Havlát (Minnesota, 40z., 36 bodů - 9+27)
2. Hejduk (Colorado, 34z., 33 bodů - 11+21)
3. Plekanec (Montreal, 39z., 32 bodů - 12+20)
4. T. Kaberle (Toronto, 40z., 28 bodů - 1+27)
5. Eliáš (New Jersey, 39z., 27 bodů - 8+19)
6. Frolík (Florida, 38z., 26 bodů 8+18)
7. Fleischmann (Colorado, 40z., 26 bodů 11+15)
8. Krejčí (Boston, 32z., 25 bodů - 7+18)
9. Hemský (Edmonton, 27z., 24 bodů - 9+15)
10. Voráček (Columbus, 39z., 23 bodů - 8+15)

Ve čtvrtek se o tom přesvědčil slovenský reprezentační gólman ve službách St. Louis Jaroslav Halák, jenž střídal po čtyřech gólech z 19 střel.

Kanadský celek nakonec Blues porazil 6:5 po nájezdech a o pouhý den později potvrdil své střelecké procitnutí také na ledě Atlanty.

Thrashers padli vysoko 3:9, přičemž český gólman Ondřej Pavelec odchytal 34 minut a inkasoval pětkrát z 24 střel.

Nejvíce se za hosty činili čtyřbodový útočník Nikolaj Kuljomin (2+2) a český obránce Tomáš Kaberle (0+4), který se tak posunul v produktivitě svých krajanů v NHL z 8. na 4. pozici. Tři zápisy si do produktivity odnesli Kris Versteeg (1+2) a Michail Grabovskij s Clarkem MacArthurem (oba 2+1).

"Byli jsme úplně rozhození, ale přijdou další zápasy. Tentokrát jsme to soupeři darovali, všechno jsme dělali špatně," kroutil hlavou zklamaný Pavelec, jenž do zápasu vstupoval jako v pořadí druhý gólman NHL v procentuální úspěšnosti zákroků. Podívejte se na devítigólové představení Toronta:

Carolina čtyřikrát překonala Vokouna a odvezla si 2 body

Podobně jako Ondřej Pavelec v pátek sledoval radost hostujícího celku z vyhraného zápasu také druhý český gólman v National Hockey League Tomáš Vokoun, jehož Florida padla ve své aréně BankAtlantic Center s Carolinou po výsledku 3:5. Karlovarský rodák si připsal 30 zákroků a čtyřikrát inkasoval.

V zahajovací třetině přitom Panthers odskočili do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu však dávali góly výhradně Hurricanes poté, co v prostřední dvacetiminutovce srovnal nováček Jeff Skinner a v 50. a 57. minutě završili obrat skóre Eric Staal s Erikem Colem.

Tomáš Vokoun z Floridy Panthers po inkasovaném gólu.

V samotném závěru ještě domácí odvolali Vokouna z branky a inkasovali popáté, když se opět prosadil Cole. Poslední slovo nicméně přeci jen patřilo Floridě. V čase 59:22 stanovil konečnou podobu skóre Marty Reasoner. Asistenci si připsal český útočník Radek Dvořák, jenž tak napodobil Rostislava Olesze. Ten pro změnu přihrávkou pomohl k úvodní brance duelu z hole Davida Bootha.

Útočník Jeff Skinner je v 18 letech nejmladším hráčem ligy. Podívejte se, jak v prostřední třetině svým prvním ze dvou gólu v daném střetnutí nastartoval obrat Caroliny:

Hemský alespoň zkorigoval debakl Edmontonu od lídra NHL

Hokejisté Vancouveru v pátek jasně potvrdili roli favorita proti tápajícímu Edmontonu, který smetli výsledkem 6:1 a osmou výhrou v řadě tak potvrdili své prvenství v tabulce NHL. Canucks mají s celkovým ziskem 59 bodů náskok dvou bodů před druhým Detroitem a tří bodů před třetím Pittsburghem.

Aleš Hemský z Edmontonu Oilers se raduje z gólu.

Skvělé výkony v dresu vítězů podali zejména centr Ryan Kesler (3+0) a tradiční opory Vancouveru - bratři Sedinové. Střelec Daniel si připsal bilanci (2+1) a tvůrce hry Henrik (0+3). Za hostující Oilers se alespoň o čestný gól postaral Aleš Hemský, kterému na jeho devátou trefu sezony přihrával Ladislav Šmíd. Gól padl těsně před koncem druhé třetiny zápasu:

Atlanta-Toronto 3:9 (brankář Pavelec odchytal 34 minut a z 24 střel pětkrát inkasoval - T. Kaberle 0+4)
Florida-Carolina 3:5 (za domácí Dvořák a Olesz 0+1, brankář Vokoun kryl 30 střel a čtyřikrát inkasoval)
Dallas-Rangers 2:3SN
Chicago-Ottawa 3:2SN (za hosty M. Michálek 1+0)
Calgary-Detroit 4:5SN (za hosty Hudler 0+1)
Vancouver-Edmonton 6:1 (za hosty Hemský 1+0, Šmíd 0+1)
Anaheim-Columbus 6:0