John Isner (vlevo) a Nicolas Mahut po nejdelším zápasu tenisové historie.

John Isner (vlevo) a Nicolas Mahut po nejdelším zápasu tenisové historie. | foto: AP

Tenisoví rekordmani se opět sešli. Bitva ale tentokrát trvala „pouhých“ 90 minut

• 4
Po půl roce se znovu postavili tváří v tvář. Američan John Isner a Nicolas Mahut z Francie coby aktéři nejdelšího zápasu tenisové historie navázali v australském Perthu na památný kousek z loňského Wimbledonu. Do jedenáctihodinové bitvy měl ale jejich duel na Hopmanově poháru hodně daleko, tentokrát spolu bojovali "jen" 90 minut.

Vzpomínáte? Jejich vzájemná bitva v 1. kole loňského Wimbledonu trvala 11 hodin a 5 minut. Byla dvakrát přerušena pro tmu a Isner jí nakonec pro sebe získal poměrem 70:68 v rozhodujícím setu.

I když tentokrát podobný maraton nehrozil, byl souboj Isnera (19. v žebříčku) s osmadvacetiletým Mahutem (132. v žebříčku) obrovským tahákem druhého hracího dne turnaje smíšených dvojic.

A znovu byl o tři roky mladší Isner úspěšnější. Po výhře 6:3 a 7:6 zajistil Američanům rozhodující bod a tím první vítězství v základní skupině turnaje.

"Kdybych ztratil druhý set, možná bychom se přetahovali čtyři hodiny. I proto jsem šťastný, že to takhle dopadlo," vtipkoval Isner. "Na to, že to byl můj první zápas v novém roce, jsem docela spokojený," dodal.

Isner získal první sadu za 37 minut 6:3, když svému soupeři vzal hned úvodní servis. Druhé dějství bylo mnohem vyrovnanější, o Američanově těsné rozhodly pouhé dva míče ve zkrácené hře.

"Bylo štěstním pro nás oba, že jsme nehráli tak dlouho. Ale i kdybychom šli do třetího setu, uklidňovalo nás, že na konci rozhodne tie break," usmíval se Isner, jehož 17 es bylo jen slabým odvarem wimbledonských 113.

Isner s Mahutem se zapsali do tenisových dějin při loňském 1. kole slavného Wimbledonu. Na londýnské trávě bojovali celkem tři dny, aby nakonec zvítězil Isner 6:4, 3:6, 6:7, 7:6 a 70:68.

Duel zlomil několik historických rekordů, především to byl nejdelší zápas všech dob. Isner nasázel soupeři celkem 113 es, Mahut 103, oba hráči si drželi celkem 168 gamů svá podání.

Z aktérů se po zápase stali velcí přátelé. "Ano, jsme si velmi blízcí, je zábava hrát s Nicolasem. Proto je skvělé, že spolu znovu můžeme být na kurtu," dodal Američan.

Díky neuvěřitelnému výkonu ve Wimbledonu se dostali rovněž do tenisové Síně slávy.