Kyle Brodziak  (vlevo) a Martin Havlát z Minnesoty oslavují gól.

Kyle Brodziak (vlevo) a Martin Havlát z Minnesoty oslavují gól. | foto: AP

Hudler s Havlátem byli u dvou gólů, Rozsíval vstřelil vítěznou branku

• 10
Útočník Jiří Hudler se v NHL bodově prosadil ve druhém utkání Detroitu za sebou, když ve středu dvěma body (1+1) přispěl k výhře 7:3 na ledě Dallasu. Podobně si vedl i Martin Havlát, jehož dvě asistence pomohly Minnesotě k výsledku 5:3 proti San Jose. Obránce Michal Rozsíval pak pro změnu vsítil rozdílový gól Rangers ve vítězném duelu v poměru 3:1 nad New Jersey.

Hokejisté Detroitu ve středu na ledě Dallasu jasným triumfem 7:3 zakončili svou úspěšnou sérii čtyř venkovních zápasů, z nichž vytěžili tři výhry.

Stejně jako v pondělí proti Coloradu (4:3PP) se na tom dvěma body (1+1) podílel český útočník Jiří Hudler, jenž při zranění Dannyho Clearyho, Pavla Dacjuka a Mikea Modana dostává větší příležitost. Olomoucký rodák bodoval podruhé za sebou poté, co vyšel naprázdno v předchozích třinácti startech.

BODOVÁNÍ ČECHŮ V NHL

1. Havlát (Minnesota, 36z., 33 bodů - 8+25)
2. Hejduk (Colorado, 29z., 32 bodů - 11+21)
3. Plekanec (Montreal, 35z., 30 bodů - 11+19)
4. Krejčí (Boston, 28z., 24 bodů - 7+17)
5. Eliáš (New Jersey, 35z., 24 bodů - 7+17)
6. Frolík (Florida, 33z., 23 bodů 8+15)
7. Fleischmann (Colorado, 35z., 22 bodů 9+13)
8. T. Kaberle (Toronto, 35z., 22 bodů - 1+21)
9. Voráček (Columbus, 35z., 20 bodů - 6+14)
10. Židlický (Minnesota, 30z., 20 bodů - 4+16)

Kromě zmiňovaného Hudlera, který zaokrouhlil svůj bodový zisk na 10 zápisů (3+7) z 32 utkání, si prostor v ofenzivě Red Wings užíval zejména Patrick Eaves, jenž proti Dallasu nastřílel svůj premiérový hattrick kariéry a navrch přidal ještě jednu asistenci.

Po dvou odehraných zápasech proti Coloradu a Minnesotě se do sestavy vítězů opět nevešel mladý obránce Jakub Kindl.

Třiadvacetiletý rodák ze Šumperka letos dostal důvěru ve 13 střetnutích Detroitu a společně s bitkařem Colorada Davidem Kočím se řadí mezi poslední dva Čechy z celkových 36 jmen, kteří letos v poli zasáhli do hry, nicméně bodově se ještě neprosadili.

Havlát se vyhoupl do čela bodování Čechů

Po dvou porážkách od Detroitu a Columbusu se hokejisté Minnesoty vrátili na vítěznou vlnu, když na domácím ledě zdolali San Jose výsledkem 5:3.

Wild rozhodli o svém triumfu v závěrečné dvacetiminutovce poté, co v 45. minutě srovnával na 3:3 Chuck Kobasew a následně v 50. minutě otočil skóre ofenzivní bek Brent Burns.

Poslední slovo utkání patřilo Kyleu Brodziakovi, jenž svým druhým zásahem v duelu z 51. minuty stanovil konečné skóre. V obou případech mu asistoval Martin Havlát, jenž se díky dvěma nahrávkám zlepšil na 33 bodů z 36 startů a přeskočil coloradského Milana Hejduka na čele bodování Čechů v NHL.

Utkání nedohrál obránce Minnesoty Marek Židlický, kterého vyřadil ze hry tvrdým zákrokem hostující Jamie McGinn.

Rozsíval trefil Rangers výhru nad New Jersey

Po pondělní kanonádě 7:2 proti předposlednímu celku ligy Islanders si o dva dny později hokejisté Rangers poradili i s pro změnu posledním celkem soutěže z New Jersey.

Devils byli výrazně střelecky aktivnější, když svého soupeře předčili v poměru 44:25. Proti Henriku Lundqvistovi se ale prosadil pouze jediný střelec. Útočník Travis Zajac otevřel skóre už v 7. minutě.

Stav 1:0 nicméně neměl dlouhého trvání. V čase 7:18 totiž vyrovnával Brian Boyle a obrat Rangers završil v 34. minutě český zadák Michal Rozsíval. V poslední minutě duelu pak ještě při power-play New Jersey zpečetil výsledek Brandon Dubinsky. Podívejte se na klíčový zákrok zápasu v podání Lundqvista proti brejku svého mladšího krajana Mattiase Tedenbyho:

Crosbyho bodová série skončila překvapivě proti Islanders

Tým New York Islanders vstupoval do středečního utkání proti Pittsburghu s bilancí čtyř výher z posledních šesti startů, díky čemuž se odpoutal od poslední ligové příčky na úkor New Jersey. Role favorita ovšem jasně příslušela Penguins, kteří ale tentokrát nedokázali dostát svým kvalitám.

V řádné hrací době se diváci dočkali pouze dvou branek, když domácí Ostrovany poslal do vedení Josh Bailey a za Pens srovnával Chris Conner.

Prodloužení rozhodující akci nenabídlo a tak přišly na řadu nájezdy, v nichž z pěti úspěšných střelců tři oblékli dres Islanders. Domácí celek si tak připsal překvapivě výhru 2:1SN a po 25 bodově úspěšných zápasech zastavil sérii skvěle hrajícího Sidneyho Crosbyho. Záznam penaltového rozstřelu, ve kterém Crosby stejně jako během úvodních 65 minut hry proti Ricku DiPietrovi neuspěl:

Carolina nedala Ottawě šanci, Milan Michálek se pustil do bitky

Útočník Milan Michálek se často do pěstních soubojů nepouští. Ve středečním zápase Ottawy proti Carolině, která si z kanadského ledu odvezla hladkou výhru 4:0, se však nepohodl s Ryanem Carterem a potřetí v kariéře NHL shodil rukavice:

New Jersey - NY Rangers 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Zajac - 8. Boyle, 34. Rozsíval, 60. Dubinsky. Střely na branku: 44:26. Diváci: 17.625.

NY Islanders - Pittsburgh 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky
: 21. Bailey, rozh. nájezd Parenteau - 37. Conner. Střely na branku: 26:38. Diváci: 14.345.

Phoenix - Los Angeles 6:3 (4:3, 2:0, 0:0)
Branky
: 6. a 27. Doan, 10. Whitney, 13. Upshall, 16. MacLean, 31. Turris - 8. Richardson, 12. Smyth, 17. Sturm. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15.153.

Minnesota - San Jose 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 8. a 51. Brodziak (na obě Havlát), 33. M. Koivu, 46. Kobasew, 50. Burns - 12. J. Thornton, 23. Setoguchi, 36. Marleau. Střely na branku: 24:32. Diváci: 19.131.

Dallas - Detroit 3:7 (0:1, 3:2, 0:4)
Branky: 26. Richards, 27. Fistric, 27. Benn - 38., 55. a 58. Eaves, 2. Hudler, 29. Lidström, 46. Stuart (Hudler), 54. Draper. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.532.

Ottawa - Carolina 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky
: 10. a 14. Boychuk, 36. E. Cole, 45. Dwyer. Střely na branku: 37:31. Diváci. 20.221.