Martin Hanzal z Phoenixu slaví branku proti týmu New York Islanders.

Hanzal s Vrbatou skórovali za Phoenix, Neuvirth nezabránil další porážce Caps

• 10
V prvním z jedenácti sobotních zápasů hokejové NHL Philadelphia porazila Rangers 4:1 a upevnila si průběžné vedení v tabulce zámořské soutěže. Ve zbývajících duelech se prosadili čtyři Češi. David Krejčí asistoval u výhry Bostonu 3:2 nad trápícím se Washingtonem s Michalem Neuvirthem v brance. Za Phoenix se proti slabým Islanders prosadili Martin Hanzal (1+0) s Radimem Vrbatou (1+1) a Patrik Eliáš přihrávkou alespoň zmírnil debakl New Jersey.

V otevíracím duelu bohatého sobotního programu Philadelphia potvrdila své průběžné vedení v tabulce NHL už pátým triumfem v řadě.

Flyers si na domácím ledě poradili s Rangers 4:1, když se mimo jiné dvakrát trefil Nikolaj Žerděv. V brance vítězů tentokrát dostal přednost před zářícím nováčkem Sergejem Bobrovskim zkušenější Brian Boucher a 24 zákroky rozhodně nezklamal.

A JE TAM! Andreas Nodl z Philadelphie dává gól do branky Rangers.

O čisté konto jej obrala pouze jediná trefa New Yorku, kterou v 49. minutě slavil nováček Derek Stepan. Philadelphia uspěla, přestože v obraně postrádala výraznou oporu - Chrise Prongera. Urostlý Kanaďan podstoupil operaci nohy a na ledě se neobjeví 4 až 6 týdnů.

Debut v NHL si v zápase odbyl hostující forvard Dale Weise, jenž o sobě nejen bitkou s Danielem Carcillem dal hodně vědět. Nová tvář v útoku Rangers mohla slavit i branku, rozhodčí ji však pro úmyslné kopnutí neuznali. Když se pak Weise naštvaně vrátil na střídačku, kamera jej zabrala v komickém momentu, kdy selhal uzávěr jeho nápoje:

Hanzal s Vrbatou bodovali za Phoenix

Hokejisté New York Islanders z pozice posledního celku NHL chtěli v sobotu navázat na čtvrteční výhru 3:2 nad Anaheimem. Z domácího duelu proti Phoenixu však vytěžili pouze bod, když si hosté odvezli výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

V dresu Ostrovanů si odbyl premiéru ve slavné soutěži gólman Nathan Lawson, jehož v 65 minutách hry ze tří střelců Coyotes hned dvakrát překonali Češi. Skóre už v 7. minutě otevřel Radim Vrbata a v 59. minutě se po jeho asistenci prosadil i Martin Hanzal.

O vítězi nakonec rozhodovaly až nájezdy a v nich se kromě autora rozdílové trefy v osobě ve formě hrajícího Vrbaty za hosty prosadili i Kyle Turris a Shane Doan. Podívejte se na záznam rozstřelu, v němž Vrbata uplatnil svůj propracovaný blafák do bekhandu a Turris parádičkou ukázal technickou zdatnost:

Boston prodloužil černou sérii Washingtonu

Série porážek hokejistů Washingtonu nebere konce. Nedávný lídr soutěže si v sobotu připsal už osmou prohru za sebou poté, co padl 2:3 na ledě Bostonu.

Bruins překonali brankáře Michala Neuvirtha, jenž v předchozích dvou duelech ze střídačky sledoval kolegu Semjona Varlamova při porážkách 0:7 od Rangers a 1:2PP od Anaheimu, třikrát už v zahajovací třetině. U v pořadí druhé branky z hole beka Andrew Ference asistoval David Krejčí.

V dalším průběhu měli Capitals jasně navrch, proti skvělému Timu Thomasovi však během závěrečných 40 minut hry z 36 střel vytěžili jen dvě trefy. Skóre alespoň zkorigovali Matt Bradley a Karl Alzner. Nejaktivnějším střelcem byl se sedmi pokusy Alexandr Ovečkin, do statistik si nicméně připsal jen jednu přihrávku.

Atlanta deklasovala New Jersey vysoko 7:1

Český gólman Ondřej Pavelec v přímém souboji se svým vzorem v sobotu sledoval, jak rekordmana Martina Brodeura jeho spoluhráči postupně vyhnali na střídačku.

Atlanta nakonec rozdrtila New Jersey jasně 7:1, když se svým premiérovým hattrickem blýskl forvard Eric Boulton a tři body si připsal i další méně známý člen ofenzivy Thrashers Chris Thorburn (1+2).

Jedinou branku Devils, kteří padli posedmé z posledních osmi startů, obstaral v přesilovce za asistence Patrika Eliáše ruský reprezentant Ilja Kovalčuk.

"Všechno bylo špatně. Nedokážu si to vysvětlit. Je to neakceptovatelné, otřesné," kroutil po nešťastném zápase zklamaně hlavou Kovalčuk, jenž New Jersey posílil právě z Atlanty.

Philadelphia - Rangers 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
30. a 56. Žerděv, 44. Nodl, 50. Leino - 49. Stepan. Střely na branku: 39:25. Diváci: 19.898.

Boston - Washington 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky
: 4. P. Bergeron, 9. Ference (Krejčí), 18. Wheeler - 23. Bradley, 55. Alzner. Střely na branku: 21:41. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, inkasoval tři branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky
: 30. Joensuu, 35. Grabner, 47. Schremp - 7. a rozh. nájezd Vrbata, 45. Wolski, 59. Hanzal (Vrbata). Střely na branku: 44:35. Diváci: 8433.

Carolina - Anaheim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky
: 8., 20. a 22. E. Staal, 60. Corvo - 3. a 59. Getzlaf. Střely na branku: 32:45. Diváci: 16.603.

Atlanta - New Jersey 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
Branky
: 16., 45. a 57. Boulton, 11. Hainsey, 17. E. Kane, 27. Ladd, 59. Thorburn - 36. Kovalčuk (Eliáš). Střely na branku: 22:27. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, inkasoval jeden gól z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 96,30 procenta. Diváci: 17.024.

Columbus - Dallas 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky
: 20. Tjutin - 14. a 47. B. Richards. Střely na branku: 36:23. Diváci: 13.973.

Vancouver - Toronto 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky
: 19. Burrows, 38. Hansen, 55. Ehrhoff, 60. H. Sedin - 49. Grabovskij. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.860.

Tampa Bay - Buffalo 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky
: 33. Gagne, 39. Stamkos, 60. St. Louis - 40. Pominville. Střely na branku: 37:23. Diváci: 17.141.

St. Louis - San Jose 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
31. Backes - 10. a 29. Couture, 19. Vlasic, 56. Setoguchi. Střely na branku: 22:34. Diváci: 19.150.

Nashville - Los Angeles 1:6 (1:4, 0:2, 0:0)
Branky
: 11. Sullivan - 16. a 37. Smyth, 1. Justin Williams, 9. Lewis, 10. Doughty, 24. Ponikarovskij. Střely na branku: 30:34. Diváci: 16.734.

Calgary - Minnesota 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky
: 55. Stajan - 36. Miettinen, 40. M. Koivu, 48. Kobasew. Střely na branku: 29:16. Diváci: 19.289.