Paul Pierce z Bostonu střílí, přistupuje k němu Amare Stoudemire z New Yorku Knicks. | foto: AP

Stoudemireova trefa neplatila. A tak byl hrdinou bostonský Pierce

• 37
Ve slavné newyorské hale Madison Square Garden si včera basketbaloví fanoušci přišli na své. Souboj dvou rozjetých týmů vyvrcholil velkým dramatem, ale s nešťastným koncem pro domácí. O výhře Bostonu rozhodl Paul Pierce v poslední sekundě.

New York (16/10) - Boston (20/4) - 116:118
(32:24, 26:27, 32:32, 26:35)

Soubojů soupeřů ze špičky Východní konference provázelo velké očekávání, protože oba týmy se v posledních týdnech rozjely k velkým vítězným sériím. A fanoušci určitě zklamání nebyli, i když pro domácí skončil zápas hodně nešťastně.

Hostující Paul Pierce vstřelil rozhodující koš přes domácího Amar´eho Stoudemirea 4 desetiny sekundy před koncem, na druhé straně trefil po vyhození z autu zdánlivě vítěznou trojku Stoudemire, ale radost Knicks netrvala dlouho - videozáznam potvrdil, že jeho střela přišla až po vypršení času.

"Knicks hrají skvělý basketbal, to se jim nedá upřít, a musím říct, že jsem si upřímně myslel, že Amar´eho koš bude platit," prohlásil po zápase Pierce. "Asi minutu jsem byl jako přimražený, takže jsem rád, že máme výhru."

Koncovka duelu New York - Boston

Lídr Východní konference Boston tak prodloužil svou vítěznou sérii už na 11 zápasů v řadě, tak domácích se zastavila na čísle 8. Knicks nepomohlo ani 39 bodů Amar´eho Stoudemirea - domácí superhvězda už podeváté za sebou nastřílel aspoň 30 bodů a znovu vylepšila rekord klubu.

Pierce nastřílel 32 bodů, Ray Allen 26 a Kevin Garnett přidal 20 bodů a 13 doskoků. Celtics po většinu zápasu prohrávali, po třech čtvrtinách měli ztrátu sedmi bodů a ještě minutu a půl před koncem byl stav 113:111 pro domácí.

Garnett ale šestkami vyrovnal a Allen trefil minutu před koncem trojku na 116:113 pro hosty. Danilo Gallinari sice vzápětí tříbodovou akcí vyrovnal, ale poslední slovo měl Pierce, kterého po cloně přebral v obraně Stoudemire, ale jeho střele zabránit nedokázal.

Celtics prodloužil svou velkou vítěznou sérii, přestože mu stále chybí všichni tři pivoti - dlouhodobě zraněný Perkins a oba O´Nealové. "Máme hodně zkušený tým a prostě jsme schopni večer do večer nacházet způsob, jak vyhrávat," pochvaloval si Pierce.

Za domácí zaznamenal Raymond Felton 26 bodů a 14 asistencí, Knicks prohráli teprve podruhé z posledních 15 zápasů. V pátek je čeká další souboj se špičkovým týmem ligy, a sice s Miami Heat.

Střelci:
Knicks -
Stoudemire 39 bodů a 10 doskoků, Felton 26 bodů a 14 asistencí, Gallinari 20, Chandler 18 bodů a 12 doskoků, Fields 6...
Celtics - Pierce 32 bodů a 10 doskoků, Allen 26, Garnett 20 bodů a 13 doskoků, Davis 11, Rondo 10 bodů a 14 asistencí, Robinson 9...

Další zápasy:
Indiana - LA Lakers 94:109

Kobe Bryant nastřílel 25 ze svých 31 bodů ve druhé půli, Pau Gasol přidal 28 bodů a Lamar Odom 13 bodů a 17 doskoků. Lakers výborně stříleli (51% z pole) a ani jednou v zápase neprohrávali.

Svého soupeře jasně předčili v doskakování (51:29) a vyhráli už šestý z posledních 7 zápasů. Za domácí nastřílel Darren Collison 17 bodů, ale Pacers prohráli už potřetí za sebou a nevyužili šanci poprvé po 18 letech porazit Lakers v sezóně v obou vzájemných zápasech. Na konci listopadu totiž vyhráli v LA 95:92.

Toronto - Chicago 93:110
Carlos Boozer zaznamenal své letošní maximum 34 bodů a k tomu 12 doskoků a Bulls prodloužili svou vítěznou sérii na 7 zápasů v řadě. Luol Deng nastřílel 19 bodů, Joakim Noah přidal 11 bodů a 11 doskoků, ale včera se rozhodlo, že se svým bolavým palcem bude muset na operaci. Derrick Rose zaznamenal 11 asistencí.

Bulls ani jednou v zápase neprohrávali a vedli až o 29 bodů. Kyle Korver nastřílel 13 bodů a Chicago vyrovnalo nejdelší vítěznou sérii za posledních 5 let. Za domácí nastřílel Leandro Barbosa 21 bodů, ale Raptors prohráli 6 z posledních 7 zápasů.

Dallas - Portland 103:98
Caron Butler si vyrovnal své letošní střelecké maximum 23 bodů, Dirk Nowitzki nastřílel 12 ze svých 21 bodů v poslední čtvrtině a Mavericks vyhráli třináctý z posledních 14 zápasů. Jason Terry nastřílel 13 bodů.

Dallaský rodák LaMarcus Aldridge nastřílel za hosty 35 bodů, z toho 20 v poslední čtvrtině, ale třetí porážce svého týmu v řadě nezabránil. Wesley Matthews nastřílel 17 bodů.

Blazers dotáhli ztrátu 17 bodů z třetí čtvrtiny a 2 minuty před koncem vyrovnali na 93:93. Nowitzki ale odpověděl klíčovým košem a zaznamenal 6 bodů během rozhodující šňůry 8:2. Půl minuty před koncem zvýšil střelou ze 6 metrů na 101:95.

Miami - Cleveland 101:95
Dwyane Wade zaznamenal 17 ze svých 28 bodů v poslední čtvrtině, LeBron James přidal 21 bodů a letošní maximum 13 doskoků a Heat vyhráli už desátý zápas v řadě. Chris Bosh nastřílel 16 bodů, Mario Chalmers 14 a Heat mají zatím bilanci proti Jamesovu bývalému týmu 2:0.

Miami ale nevyužilo možnost stát se teprve čtvrtým týmem historie, který vyhraje 10 zápasů za sebou dvouciferným rozdílem. Šňůra 10 výher je nicméně čtvrtá nejdelší v historii klubu.

Daniel Gibson nastřílel za hosty 25 bodů, Anderson Varejao přidal 18 bodů a 15 doskoků, ale Cavs prohráli podeváté v řadě.

Philadelphia - LA Clippers 105:91
Jrue Holiday nastřílel 24 bodů, Andre Iguoadala 20, z toho 8 v dominantní třetí čtvrtině a Sixers nedali unaveným hostům šanci. Spencer Hawes zaznamenal 16 bodů a 15 doskoků a Elton Brand 15 bodů. Sixers vyhráli 3 zápasy za sebou a 7 z posledních devíti.

Blake Griffin zaznamenal za hosty 20 bodů a 18 doskoků, ale Clippers stále nevyhráli ani jediný zápas venku (0/11). Spolu s koncem loňské sezóny už prohráli 15 zápasů na palubovkách soupeřů za sebou.

Memphis - Charlotte 113:80
O.J.Mayo nastřílel 24 bodů, Rudy Gay 23 a Grizzlies nedali soupeři šanci - velmi brzy získali výrazný náskok, který nepustili z rukou. Zach Randolph zaznamenal 19 bodů a 9 doskoků, Darrel Arthur přidal 10 bodů. Grizzlies vyhráli už čtyřikrát za sebou.

Za hosty nastřílel Stephen Jackson 16 bodů, ale Bobcats, kteří do včerejška porazili Memphis čtyřikrát za sebou, citelně chyběl druhý nejlepší střelec týmu Gerald Wallace (kotník). Hosté prohráli 3 z posledních 4 zápasů.

New Orleans - Sacramento 94:91
Chris Paul zaznamenal 22 bodů a 11 asistencí a pomohl Hornets odvrátit prodloužení černé série. Trápící se domácí prohrávali už o 23 bodů, ale pak předvedli největší "comeback" v historii klubu. Marcus Thornton nastřílel letošní maximum 19 bodů, z toho 13 v klíčovém úseku ve třetí čtvrtině, kdy se domácí vraceli do zápasu.

David West nastřílel za domácí 11 bodů, Hornets vyhráli teprve počtvrté za posledních 13 zápasů. Za hosty nastřílel Tyreke Evans 22 bodů, Beno Udrih 20, ale Kings nestačilo ani to, že po trojce Donteho Greena vedli na začátku druhé půli 66:43. Kings prohráli 11 z 12 zápasů.

Oklahoma City - Houston 117:105
Kevin Durant nastřílel 32 bodů, Thabo Sefolosha své letošní maximum 15 bodů (9 doskoků) a Thunder vyhráli počtvrté za sebou. Durant byl ve třetí čtvrtině paradoxně se čtyřmi fauly na lavičce, když domácí předvedli šňůru 8:0, díky níž získali kontrolu nad zápasem.

James Harden pak trojkou na začátku 4.čtvrtiny zvýšil na 90:76 a Rockets už vítězství domácích neohrozili. Kevin Martin za ně nastřílel 22 bodů, ale Houston nevyužil šanci poprvé v sezóně vyhrát 3 zápasy za sebou.

Phoenix - Minnesota 128:122
Channing Fry trefil 7 z 15 trojek Phoenixu, Steve Nash zaznamenal 19 asistencí a Suns s potížemi přestříleli Minnesotu. Jason Richardson konečně přerušil své trápení a zaznamenal 29 bodů, z toho 24 v první půli. Grant Hill a Frye nastříleli po 21 bodech.

Phoenix trefil 7 z prvních 11 trojkových pokusů ve čtvrté čtvrtině a Nash šesti šestkami v koncovce jistil výhru. Za hosty zaznamenal Kevin Love 23 bodů a 16 doskoků, Corey Brewer přidal 20 bodů. Timberwolves prohráli 9 zápasů venku v řadě.

San Antonio - Milwaukee 92:90
O výhře lídra ligy rozhodl Manu Ginobili střelou zároveň se závěrečným klaksonem a Spurs vylepšili svou bilanci už na 21/3. Ještě neprohráli ani jeden zápas s týmem z Východu a sérii domácích zápasů uzavřeli s bilancí 6/0.

Hosté byli blízko výhře, ale Luc Mbah a Moute nedokázal v posledních sekundách poslat svůj tým do vedení a naopak v obraně nezastavil Ginobiliho. Ten nastřílel posledních 6 bodů svého týmu. Tim Duncan zaznamenal 13 bodů a letošní maximum 7 bloků.

Tony Parker nastřílel za domácí 16 bodů, za hosty Chris Douglas-Roberts 21 bodů a Drew Gooden 20. Milwaukee v pondělí senzačně zastavilo vítěznou jízdu Dallasu a jen málo mu chybělo k velkému texaskému "doublu".

New York - Boston 116:118