Italský trenér českého původu Zdeněk Zeman.

Italský trenér českého původu Zdeněk Zeman. | foto: MF DNES

• 55
V minulosti svými výroky o dopingu mezi hráči i ovlivňování výsledků v italské lize rozpoutal nejeden skandál. Teď fotbalový kouč Zdeněk Zeman z Foggie prohrál zápas skandálním gólem.

V utkání třetí italské ligy mezi Foggií a Cosenzou pomohla hostům k vítězství 2:1 branka, kterou dal Raffael Biancolino poté, co vyrazil míč domácímu brankáři rukou. A následně ho dorazil do prázdné branky. Rozhodčí incident neviděl a gól uznal.

"Naneštěstí rozhodčí je součást hry a musíme přijmout jeho rozhodnutí. Ale je na pováženou, že ani jeden z rozhodčích nic neviděl. S výkonem týmu jsem spokojený, ale výsledek bohužel někdy nezávisí jen na tom, co si uhrajeme na hřišti," prohlásil po zápase Zeman.

Běžela jedenáctá minuta a brankář Foggie Simone Santarelli bez problémů stáhl ze vzduchu centrovaný míč a chystal se rozehrát. V tu chvíli k němu přiběhl Biancolina, vyrazil mu míč z rukou a skóroval. Rozhodčí Amerigo Aloisi byl v tu chvíli k brance zády, ani jeho asistenti nic neviděli.

Rozhodující tak byl míč v brance a gól byl uznán. Biancolino ve druhé půli přidal druhý gól a Cosenza vyhrála 2:1. Poskočila tak na čtvrté místo tabulky, naopak Foggia, která má nejlepší útok, ale i nejhorší obranu v soutěži, klesla na deváté.